Ana Sayfa Haberler MUĞLA ÖNCÜ GENÇLİK SAVAŞ YENER PARTİ OKULUNU TAMAMLADI

MUĞLA ÖNCÜ GENÇLİK SAVAŞ YENER PARTİ OKULUNU TAMAMLADI

1106

Vatan Partisi Öncü Gençlik Muğla, Vatan Partisi üyesi öğrencilerinin ideolojik, siyasi ve pratik donanımlarını zenginleştirmek için düzenlediği parti okulunu tamamladı. Tuna Otel’de gerçekleşen parti okulunda Vatan Partisi Tarihi, strateji ve siyaset, bilim ve bilimsel sosyalizm, Vatan Partisi ve Tüzüğü üzerine konuşuldu.

Muğla’da düzenlenen Parti Okulunda Vatan Partisi Tarihi, Tüzük ve Program, Siyaset ve Stratejilerimiz, Bilimsel Sosyalizm konuları konuşuldu. Parti okuluna, 2017 yılında vefat eden Vatan Partisi Muğla üyelerinden Savaş Yener ismi verildi. Savaş Yener Parti Okulunun ilk dersi Muğla Öncü Gençlik Başkanı Anıl Coşkun tarafından verildi. Tüzük ve Program sunumunu yapan Coşkun, “ Öncü partide çıkarcılığa, ayak oyunlarına, bencilliğe yer yoktur. Vatan Partililer halka, yurttaşlara ve birbirlerine gül yaprağından daha ağır söz söylemez. Emeğinin karşılıksız verir. Emeği ancak Vatana ve millete verdiği yararla ölçülür.”dedi.

Program sunumunda Milli Hükümet Programını anlatan Coşkun “ Vatan savunması düzleminde programımızın doğruluğu herkes tarafından kabul görmeye başladı.Partimizin amacı Kemalist Devrimi tamamlayarak milletin gelişme ve ilerlemesinin önüne açmak, devletimizi tam bağımsız, çağdaş, barışçıl ve üretken bir yapıya ulaştırmaktır. Türkiye’nin biricik çözümü buradadır ve Türkiye bizim rotamıza gelmektedir.”diye konuştu.

Parti okulunda ikinci ders, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin tarafından verildi. Vatan Partisi Tarihinin işlendiği derste Gültekin “Bir eylemin doğru olup olmadığının birinci kıstası meşru zeminde olmasıdır.Bir mücadeleye başlamadan önce o mücadelenin hedefi olmalıdır. Biz ortaya çıktığımız günden beri kitleler içerisinde, kitlelere önderlik ederek bu günlere geldik.” dedi.

Sunumun sonunda soruları cevaplayan Gültekin Cumhurbaşkanlığı seçiminde Doğu Perinçek’in aday olmasıyla neler değişecek sorusuna “ Her şey değişecek, her şey güzel olacak. Bizim programımızın çerçevesinde Türkiye NATO’dan çıkacak, Türkiye Batı Asya birliğinde yer alacak, tarım desteklenecek, sanayi korunacak, eğitim ve sağlık ücretsiz olacak, tarikatlar yasaklanacaktır.”ifadelerini kullandı.“Vatan Partisi Tarihi” dersinin sonunda Savaş Yener’in yakın çalışma arkadaşı Vatan Partisi Yatağan ilçe Başkanı Recep Helvacı, Mehmet Bedri Gültekin’e plaketini verdi.

ATATÜRKÇÜLÜK YÜKSELİYORSA DOĞU PERİNÇEK İÇİN 100 BİN İMZA DA BULUNUR

Üçüncü sunumu Öncü Gençlik Eğitim Bürosu Başkanı Işıkgün Akfırat yaptı. Akfırat “Bilim ve Bilimsel Sosyalizm” konusunu işlediği sunumunda “ Bilimsel sosyalizm, Türkiye bileşimindeki en büyük sebebi Türkiye’nin devrimci birikimleridir. Türk devrimcilerinde sosyalizmin kökleri yok değil. Namık Kemaller’in Paris Komünü’nü öven yazıları, Yusuf Akçura’nın Türk devriminin programı kitabındaki makaleleri ve en önemlisi Mustafa Kemal’in “Evvela sosyalist olmalı maddeyi anlamalı” sözü bu duruma örnek olarak verilebilir.”diye konuştu.

Son sunumu Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş gerçekleştirdi. Vatan Partisi’nin Strateji ve Siyasetlerini anlatan Diş 2019 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin vurgular yaptı. Diş “Hedefimiz Vatan Savaşı’ndan Türkiye’yi başı dik çıkarmaktır. Türkiye’yi yeniden Atatürk rotasına sokmak için elimizi taşın altına koyuyoruz. Bunun için Vatan Partisi Öncü Gençliğe görevler düşüyor. Sistemin biçtiği rolleri reddetmek, Vatan Partisi’ni başarılarıyla ve çözümleriyle anlatmak, örgütlenmek ve partinin emirlerine hazır olmaktır.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Öncü Gençlik’e büyük görevlerin düştüğünü belirten Diş “ Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için en az 100 bin imzayı örgütlemek gençliğin önündeki en önemli görevdir. Atatürkçülük yükseliyorken, sistem partileri bölünüyorken Doğu Perinçek için 100 bin imza bulunur. İktidar meselesi güç meselesidir bu sebeple Vatan Partisi’ni büyütüyoruz.”diye ekledi. Sunumların sonunda Vatan Partisi Öncü Gençlik üyeleri imza kampanyası için çalışmalarını Muğla’da başlattıklarını, üniversitelerin Cumhurbaşkanı adayının Doğu Perinçek olacağını duyurdular.

Parti okulunun sonunda katılımcılara imza dilekçelerini imzalatıp, katılım belgeleri verildi.

oncugenclik.org.tr, 11.2.2018