Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK 1. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULTAYI TAMAMLANDI

ÖNCÜ GENÇLİK 1. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULTAYI TAMAMLANDI

1559

Vatan Partisi Öncü Gençlik 1. Olağanüstü Kurultayı tamamlandı. Yönetim kademelerinde değişikliklerin yaşandığı kurultayda, Öncü Gençlik Genel Başkanı oybirliği ile Özgür Bursalı seçildi. Bursalı, “Öncü Gençlik, önce vatan diyen, vatanına ve milletine her şeyini veren, öncü kadroların yetiştiği ocaktır. Türkiye dört koldan emperyalist kuşatma altındayken, yapay gemiler inşa eden ya da korkudan kayıklara kaçanların değil, Türkiye Cumhuriyeti gemisinin ayakta kalmasını sağlayan ve o gemiye kaptanlar yetiştirecek olan ocaktır” dedi.

Türkiye Barolar Birliği Konferans Salonu’nda düzenlenen Öncü Gençlik Olağanüstü Genel Kurultayı tamamlandı. Kurultayda, yönetim kademelerinde köklü değişiklikler yaşandı. Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu üyesi Özgür Bursalı, düzenlenen olağanüstü kurultayda oybirliği ile Öncü Gençlik Genel Başkanı olarak belirlendi.

Gençlik kurultayına Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bedri Gültekin, Prof. Dr. Tülin Oygür, Prof. Dr. Ercan Enç ve Vatan Partisi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Oktay Yıldırım başta olmak üzere birçok parti yöneticisi de katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kurultayın divan başkanlığına ise Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Çağdaş Cengiz seçildi. Kurultayın açılış konuşmasını 10.Dönem Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu yaptı. Konuşmaların ardından geçmiş dönem faaliyet ile mali raporların sunumu ve aklanması yapıldı.

VATAN PARTİSİ GENÇLERİN PARTİSİDİR

Konuşmacılar arasında Vatan Partisi Genel Sekreteri Utku Reyhan da yer aldı. Bütün gençleri partide görev almaya çağıran Reyhan “Bu parti hep Öncü Gençlik’ti. Öncü Gençlik 1994 yılında resmi olarak kuruldu ancak Genel Başkanımız Doğu Perinçek partimizi kurduğunda henüz 27 yaşındaydı. Dolayısıyla partimiz hep genç bir partiydi. Başlattığımız gençleştirme atağını bu kurultayla bir adım ileriye taşıyoruz” dedi.

“GELENEĞİ GELECEKLE HARMANLAYACAĞIZ”

Öncü Gençlik’in 11.Dönem Genel Başkanı oy birliği ile Özgür Bursalı seçildi. Bursalı, seçimlerin ardından yaptığı konuşmada “Yeni dönem gençlik mücadelesi Türkiye’nin içine girdiği ateşlerle harlanacaktır. Atılacak her adım, gençlik mücadelesindeki her aşama, her başarı, bu süreci hızlandıracaktır. En küçük işten en büyüğüne kadar, içine gireceğimiz mücadele dönemi, bu geri dönülmez süreci başarıyla ulaştırmaya, Vatan Partisi’ni bu geminin kaptan köşküne çıkarma hedefine hizmet edecektir” şeklinde konuştu. Türkiye’nin geri dönülmez bir sürece girdiğini ifade eden Bursalı “Türkiye, ellerini kollarını bağlayan 70 yıllık prangalarını söküp atmaktadır. Türkiye başını kaldırmaktadır. Partimizin programı, en canlı haliyle bugün Türkiye’nin bütün savaş cephelerinde belirginleşmiştir. İşte bu olağanüstü dönemde, olağanüstü dönemlerin partisine olan ihtiyaç hiç olmadığı kadar yakıcıdır. Olağanüstü partinin, olağanüstü gençliği olarak bize düşen, bu tarihsel görevi ve sorumlulukları hakkıyla omuzlamaktır” dedi.

Türkiye’yi çaresizliklerden kurtaracak programa yalnızca Vatan Partisi’nin sahip olduğunu vurgulayan Bursalı “Sistem partileri, iki ayda iflas bayrağını çekmişlerdir. Sistem adına çarelerin tükendiğini gösteren en önemli kanıt tükenen ve çırpınan bu partilerdir. Çırpınan aslında sistemin ta kendisidir. İşte bu koşullarda gençliği de, milletimizi de bu çaresizlik girdabından kurtaracağız. Doğru programın, doğru partisini bu milletle ve gençlikle daha çok buluşturmak, Türkiye için bir kader sorunudur” ifadelerini kullandı.
Öncü Gençlik’ten mezun olup, Vatan Partisi’nde göreve başlayan arkadaşlarını tebrik eden Bursalı “Onlar da büyük bir iradeyle, mesleklerin mesleğini edinmenin mutluluğuyla parti kademelerinde bu mücadeleyi bir üst şamaya taşıyacaklardır. Bu kurultay ve mezun ettiğimiz kadrolarımız, liderlerimiz, Öncü Gençlik için hafızalara kazınması gereken bir tavır almışlardır. Bu tavır ısrardır, kararlılıktır, uzun soluklu mücadeledir, cesarettir” dedi.

 

ÖNCÜ PARTİYLE DAİMA İLERİ

Kararlılık ve coşkunun hâkim olduğu kurultayda, çok sayıda Vatan Partili genç söz alarak Türkiye’nin sorunlarına yönelik çözümlerini ve gençliğin Türkiye siyasetindeki rolünü tartıştı.
Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Üyesi Ferdi Tanhan “Ne mutlu ki bize elli yıldır durup dinlenmeyenlerin, hayatlarını vatana adayan Hasan Yalçınların ve sınıfsız ve sömürüsüz dünya için hayatlarını feda eden Bora Gözenlerin partisinde görev alıyoruz” şeklinde konuştu. Öncü partinin önemine vurgu yapan Tanhan ”Partisi olmayan halkın hiçbir şeyi yoktur. 15 Temmuz 2016’ya gidelim. Öncü partisi olmayan bir Türkiye’nin ne durumda olacağını düşünün. Gerçeği yeniden yaratan Aydınlıkçıların olmadığı bir dünya hayal edelim. İşte bu durumda karamsarlıktan ve yenilgiden başka bir şey göremezdik. Ama Vatan Partisi var ve partimiz bizim her şeyimizdir” dedi.
Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz ise “Partimiz geleceğini feda eden kuşağa, gençliğine bizden daha çok önem vermekte, yeteneklerimizin bizden daha fazla farkında. Partimizde mücadele etmeye devam edecek arkadaşlarımızın başarısını daha ileriye taşımak için hep birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

SÖZÜMÜZ BÜTÜN TÜRK MİLLETİNE

Olağanüstü kurultayda, mezun olan Öncü Gençlik 10. Dönem Genel Yönetim Kurulu üyesi gençler de konuşmalarını yaptı. Konuşmacılar arasında önceki dönem genel başkanlık görevini yürüten Aykut Diş, genel sekreterlik görevini yürüten Uğurcan Yardımoğlu ve genel başkan yardımcılığı görevlerini yürüten Cem Dikmen ile Bora Çelik vardı.
10. Dönem Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş “Tarihin biz Aydınlıkçı gençlere yüklediği sorumluluklar ağır. Bu sorumluluklardan kaçamayacağız. Çünkü boşuna yaşanmadı o eylemler, yürüyüşler, ayaklanmalar, tertipler… Bu salonda o günlere tanıklık eden çok kadro var. Boş yere tanıklık etmedik o günlere. Tarihin cilvesi bu… Her bir an, sorumluluğu tanıklarına yükledi. Tarih bize meydan okuyor. Bizi Türk Milletiyle karşı karşıya getirmekle tehdit ediyor. Çünkü yapamazsak bu millet kalanlarıyla, şehitleriyle, fedaileriyle yakamıza yapışır! O zaman kabul ediyoruz. Felek her türlü esbab-ı cefasın toplasın gelsin. Dönersek kahpeyiz millet yolunda bin azimetten” ifadelerini kullanarak “Sözümüz bütün Türk milletinedir” dedi.

TEBRİK MESAJLARI YAĞDI

Kurultayda, yurt dışından ve yurt içinden birçok siyasi parti ve kitle örgütlerinden gelen tebrik mesajları da okundu. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek kurultaya gönderdiği tebrik mesajında “Vatan Partisi’nin yarınlarını emanet edeceğimiz bir Öncü Gençliğimiz olduğunu görmek, bize eşsiz mutluluk veriyor. Sizler, yarın Türkiye’mizi yöneteceksiniz. Bilimin rehberliğinde, zorlukların üzerine cesaretle giden Öncü Gençliğimize olağanüstü başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Vatan Partisi Kayseri İl Başkanı Eyüp Selahattin Karakaş, Av. Faik Işık ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar da kurultaya tebrik mesajlarını iletti.

Öncü Gençlik’e, Dünya’nın devrimci gençlik örgütleri ve partilerinden de tebrik mesajları geldi. İsviçre Komünist Partisi, Mısır İlerici Gençlik Birliği, Irak Gençlik Birliği, İran Besic Gençliği, Nepal Gençlik Federasyonu, Rusya Rodina Partisi, Suriye Devrimci Gençlik Birliği, Suriye Arap Öğrenci Birliği, Bangladeş Gençlik Birliği, Çin Komünist Gençlik Birliği Merkez Komitesi, Hindistan Devrimci Gençlik Birliği ve Filistin Gençlik Birliği de, Öncü Gençlik’in Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesine destek verdiklerini mesajlarında iletti.

Öncü Gençlik üyelerinin tamamının delege olduğu kurultayda, 11.Dönem Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu da oybirliğiyle belirlendi.

 

oncugenclik.org.tr, 04.09.2018