Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK AFYON KURULTAYINI COŞKUYLA TAMAMLADI

ÖNCÜ GENÇLİK AFYON KURULTAYINI COŞKUYLA TAMAMLADI

1120

Vatan Partisi Öncü Gençlik Afyon il örgütü, geçtiğimiz Pazar günü 10.Olağan İl Kurultayına gitti.

Kurultaya Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Elif İlhamoğlu ile Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu (GYK) üyesi Bilal Gürbüz de katıldı. Gürbüz’ün divan başkanlığına seçilmesinin ardından kurultaya başlandı.

VATAN SAVAŞINI BAŞARIYA ULAŞTIRACAK TEK PARTİ!

Coşkulu bir şekilde düzenlenen kurultayın açılış konuşması yapan Öncü Gençlik MYK üyesi Elif İlhamoğlu: “İçinde bulunduğumuz vatan savaşı sürecini başarıya ulaştırabilecek olan tek parti Vatan Partisi’dir ve tek program Vatan Partisi’nin Milli Hükümet Programıdır. Bizler de Öncü Gençlik olarak bu iddiayı taşıyor ve kurultay sürecimizi bu özgüven ve irade ile örüyoruz.

Afyon Öncü Gençlik örgütümüzün de önünde üniversitelerdeki vatansever gençleri Vatan Partisi çatısı altında örgütleme ve bölücülere, gericilere karşı vatansever gençliği üniversitede iktidar yapma hedefi durmaktadır.” dedi.

KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ MUSTAFA KEMAL’İN MİRASINA YASLANARAK ŞAHA KALKACAK

Elif İlhamoğlu’nun hemen sonrasında söz alan Öncü Gençlik Afyon eski İl Başkanı Furkan Kuralay: “Kocatepe Üniversitesi’nde tüm vatansever gençliği partimizde örgütleme hedefini koyuyoruz bu kurultay ile önümüze. Ve Afyon Kocatepe Mustafa Kemal’in de mirasına yaslanarak bizim siyasetlerimizle birlikte şaha kalkacak bunun sözünü veriyoruz.” şeklinde sözlerini dile getirdi.

Ardından kürsüye konuşma yapmak üzere gelen Öncü Gençlik Afyon eski il yöneticisi Mert Bircan: “Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde bizim gerçekleştirdiğimiz Mehmetçik eylemleri, terör karşıtı eylemler, FETÖ karşıtı eylemler gençliğin vatan savaşını daha iyi anlamasını ve gençliğin vatan savaşı cephesinde yer almasını sağlamıştır.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan seçimin ardından eski İl Başkanı Furkan Kuralay, yeniden Öncü Gençlik Afyon il başkanlığına seçildi.

1

2

3

4

oncugenclik.org.tr, 06.12.2016