Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ALMANYA SEÇİM BİLDİRGESİNİ AÇIKLADI: ‘TÜRK DÜŞMANLIĞINA İZİN VERMEYECEĞİZ’

ÖNCÜ GENÇLİK ALMANYA SEÇİM BİLDİRGESİNİ AÇIKLADI: ‘TÜRK DÜŞMANLIĞINA İZİN VERMEYECEĞİZ’

334

Vatan Partisi Gençlik Kolları Öncü Gençlik, Avrupa’da yaşayan genç seçmenlere yönelik seçim bildirgesini açıkladı. Bildirgede gençlerin karşılaştığı sorunlar ele alındı. Vatan Partisi’nin çözüm önerileri sıralandı.

Türkiye’de 2023 seçimlerine günler kala Vatan Partisi Gençlik Kolları Öncü Gençlik, Avrupa’da yaşayan genç seçmenlere yönelik seçim bildirgesini açıkladı. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarına özellikle de
genç seçmenlere ilişkin sorunlar üzerinden oluşturulan bildirgede eğitimden Türk ve İslam düşmanlığına kadar her konu yer alıyor.


‘ÇİFTE VATANDAŞLIĞIN ÖNÜ AÇILACAK’

Avrupa devletlerinde Türklerin çifte vatandaşlık hakkını edinmesi yönündeki engeller konusuna açıklık getirildi. Türk vatandaşlarının Türkiye ile bağlarının koparılmayacağını ve çifte vatandaşlık hakkının kolaylaştırılacağı seçim bildirgesinde yer aldı. Bildirgede şu ifadeler yer aldı: “Almanya ve Avusturya başta olmak üzere Avrupa devletlerinde değişik uyruklara sahip bütün gruplar çifte vatandaşlık hakkına sahip iken sadece Türkler bu haktan mahrum edilmektedir. Özellikle genç nesiller bundan dolayı Türk vatandaşı olamamakta ve Türkiye Cumhuriyeti devleti ile bağları kurumsal düzlemde koparılmaktadır.
Avrupa’daki gençlerimizin vatanları ile ilişkisini kesmeyi amaçlayan bu uygulamayı değiştirmek üzere gerekli tüm yasal düzenlemeler yapılacaktır.”

TÜRK VE İSLAM DÜŞMANLARINA İZİN YOK’

NATO’ya girişi konuşulan İsveç’te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılmasına her kesimden tepki gelmişti. Vatan Partisi, Avrupa’da desteklenen Türkiye ve İslamiyet düşmanlığına karşı durduğunu açıkladı. Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşların Türk ve Müslüman olmasından kaynaklanan sorunlara dikkat çeken Vatan Partisi Öncü Gençlik, “Vatan Partisi iktidarında Türk genci güvendedir” dedi. Türklere ve Müslümanlara yönelik saldırılar ve düşmanlık Avrupa’da gittikçe artmaktadır. Bugün bir Alman ile aynı diplomaya ve aynı niteliklere sahip olan bir genç, Türk kökenli olması nedeni ile mülakata çağırılması için dört kat daha fazla iş başvurusunda bulunmak zorunda kalıyor. Uzmanlar iş başvurusundaki ismin kulağa Türkçe gelmesinin dahi gençlerin işini zorlaştırdığını saptıyor. Avrupa’da Atatürk’e, Türk ordusuna ve Türk milletine sahip çıkmak yasak fakat PKK ve FETÖ gibi ABD bağlantılı örgütleri savunmak serbest. Bunun dışında, hepimizin ortak değeri olan Kur’an-ı Kerim’in Avrupa merkezlerinde yakılmasının protesto hakkı olarak savunulması NATO devletlerinde demokrasi,
çağdaşlık ve ilericiliğin nasıl eridiğini göstermektedir. Vatan Partisi Türk ve Müslüman gençlerine yönelik bu saldırıları kökten çözmek için kararlı bir tutum alacaktır. Vatan Partisi iktidarındaki Türk
genci güvencededir.”

‘HİÇBİR AVRUPA DEVLETİ TÜRKİYE’Yİ SOYKIRIMCI İLAN EDEMEZ’

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararı ile sözde Ermeni Soykırımının Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararı ile yalan olduğunu ortaya koymuştu. Öncü Gençlik Almanya, Avrupa’da Perinçek-İsviçre davası kararını hatırlattı, ders kitaplarından soykırım yalanını çıkaracaklarını söyledi. Bildirgede şunlar ifade edildi:
“Ülkemize karşı soykırım yalanlarını çökerttik. Başta Perinçek-İsviçre davası olmak üzere Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde üç tane kapı gibi karar çıkardık. Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek’in liderliğinde verilen hukuk mücadelesi sonucunda AİHM, 1915 olaylarının Holokost’a benzemediğini saptayarak Avrupa devletlerinin bu konuda karar alma yetkisine sahip olmadıklarına hükmetti. Soykırım yalanına karşı başarı sağlayacak strateji ve siyasetlere Vatan Partisi sahiptir. Bizim iktidarımızda hiçbir Avrupa devleti Türkiye’yi soykırımcı ilan eden kanunsuz kararlar alamayacak, alınan kararlar ise geri
çektirilecektir. Ders kitaplarındaki soykırım ifadeleri de aynı şekilde kitaplardan çıkarılacaktır.”

OKULLARDA TÜRKÇE EĞİTİMİ’
Vatan Partisi, Avrupa’da yaşayan gençlerin en büyük sorunlarından biri olan Türkçe sorununa da çözümü sundu. Türkçe öğrenme ve konuşma konusuna çözüm olarak Avrupa’daki okullara Türkçe dersi getirileceği belirtildi. “Türkçenin kurtuluşu Türkiye’nin kurtuluşudur! Okullarda birçok dilleri alanında da PKK hâkimiyetine sebep oluyor. Özellikle Türkoloji enstitülerinde yer alan PKK’ya yakın akademisyenlerin bu alanlarda Türk tarihine ve Türkçeye yönelik çalışmaların tersi yönde işletildiği biliniyor. Vatan Partisi, bilim dünyasında liyakatin getirileceğini söyledi. “Avrupa’daki Türkoloji fakülteleri ve enstitülerinin adı dışında Türk olan bir yönü yok. Genelde PKK ve onun siyasal kolu HDP’ye yakınlığı ile bilinen doçent ve akademisyenler arasında bölüşülen bu kurumların tek amacı Türkiye Cumhuriyeti devletinin meşruiyetini sorgulamak ve tarihini aşağılamak. Bu kurumların terör örgütü PKK’nın siyasî çizgisinin üstüne akademik bir süs katmaktan başka bir işlevi yoktur. Tek amaç, bilim dünyasında Türkiye’ye yönelik bölücü ve yıkıcı tezleri yaymaktır. PKK’ya yakın sözde akademisyenlerin istilası altında olan bu kurumlarda gençler için iş bulmanın tek imkânı Türkiye karşıtı tezleri benimsemek ve o çizgide hareket etmektir. Bunu reddeden gençler baştan dışlanmaktadırlar. Vatan Partisi iktidarında Türkoloji kurumları PKK’nın akademik elemanlarından kurtarılacak, fakültelerde yine liyakat sahibi, Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik saldırıları ilim dünyasında püskürten bilim insanları söz sahibi olacaktır. Araştırmalar bilime sadakat ile yapılacaktır. Buna ek olarak, bu fakültelerde mezun olan gençlerimizi görevlendirmek amaçlı Türk-Almanya Araştırma Merkezleri kurulacaktır.”


‘TÜRKİYE’DE ASKERLİK YAPACAĞIZ’
“Türk gençliği Avrupa’da yaşasa da vatan borcu olan askerlik görevini yerine getirmek istemektedir. Gençliğin, ikamet ettiği yabancı ülkelerin emperyalist ordularına mensup olmasındansa Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Mehmetçik olarak vatanlarına ve ezilen milletlerin davasına hizmet etmeleri özendirilecek, Avrupa’daki gençliğin Türkiye’de askerlik yapması kolaylaştırılacaktır.”