Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ANKARA DÖNEM AÇILIŞ KAMPINI TAMAMLADI

ÖNCÜ GENÇLİK ANKARA DÖNEM AÇILIŞ KAMPINI TAMAMLADI

1239

Öncü Gençlik Ankara, Dönem Açılış Kampını 30 Eylül–3 Ekim tarihleri arasında Çamlıdere’de gerçekleştirdi.

Kamp siyasi gündemdeki konuların değerlendirilmesiyle başladı. Türkiye’nin Avrasya’daki konumu, Mavi Vatan’daki kararlılığı sıkça vurgulandı. İkinci gün parti içi iki çizgi mücadeleleri ve 11. Olağan Genel Kurultayı Raporu üzerine tartışmalarla devam etti. Üçüncü gün ise Kovid–19 sürecinde lise ve üniversite mücadelesini nasıl ilerletilebileceği ele alındı. Bu sürecin özel olarak kavranması gerektiği vurgulandı ve sosyal medyaya dair planlamalar kararlaştırıldı.

Kampı, Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı başkanlığındaki Öncü Gençlik Genel Merkez heyeti ve Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz başkanlığındaki Ankara İl Başkanlığı heyeti ziyaret ettiler. Ayrıca Öncü Gençlik Ankara üyeleri kampın yapıldığı Çamlıdere’de çeşitli müzelere ziyaretlerde bulundular.

Kampta satranç, tavla ve tenis gibi çeşitli alanlarda turnuvalar düzenlendi. Turnuvaların şampiyonlarına çeşitli ödüller verildi.

Kamp süresince maske, mesafe ve temizlik önlemlerine dikkat edilirken düzenli olarak ateş ölçümü de yapıldı. Kampın yapıldığı alandaki mıntıka temizliğinin ardından Öncü Gençlik Ankara Dönem Açılış Kampını tamamladı.