Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ANKARA ÜNİVERSİTESİ CEBECİ KAMPÜSÜNDE NATO’YA KARŞI AYAKTAYDI

ÖNCÜ GENÇLİK ANKARA ÜNİVERSİTESİ CEBECİ KAMPÜSÜNDE NATO’YA KARŞI AYAKTAYDI

2533

NATO’nun Türkiye’yi ve Atatürk’ü düşman ilan etmesinin ardından Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde yüzlerce öğrencinin katılımıyla ‘NATO’ya HAYIR Tam Bağımsız Türkiye’ yürüyüşümüzü yaptık.
“Katil NATO, Katil ABD”, “Emperyalistler, İşbirlikçiler, 6. Filoyu Unutmayın”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz”, “Üslere El Konsun, Amerika Defolsun”, “Titre NATO, Türk Gençliği Geliyor”, “Katil NATO, Türkiye’den Defol”, “Ya İstiklal Ya Ölüm, Tam Bağımsız Türkiye”, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez”, “Atatürk Gençliği Görev Başında” sloganları ile süren yürüyüşümüz Cebeci Kampüsü’nün ana kapısında son buldu.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi önünde Gündoğdu ve Gençlik Marşları söyleyerek, Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile NATO’ya karşı Türk gençliğinin kararlılığını bir kez daha gösterdik. Yürüyüş sonunda yaptığımız basın açıklamasının ardından NATO bayrağını yakarak, “Ya İstiklal Ya Ölüm” kararlılığının güçlü bir şekilde vurguladık.

“NATO BİR TERÖR ÖRGÜTÜDÜR, BİR TURNUSOL KAĞIDIDIR”

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş yaptığı konuşmada, NATO’nun bir savunma değil saldırı örgütü olduğunu vurgulayarak ”NATO basit bir organizasyon değildir. NATO Amerika’nın her türlü içinde olduğu bir kuruluştur. NATO bir terör örgütüdür, bir turnusol kağıdıdır. Yakın tarihimizdeki katliamlar, faili meçhul cinayetler NATO’nun işidir. NATO’ya karşı çıkmayan devrimci olmaz.” dedi.
1
10

oncugenclik.org.tr , 24.11.2017