Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ÇANAKKALE’DE SİPERDE!

ÖNCÜ GENÇLİK ÇANAKKALE’DE SİPERDE!

1314

Öncü Gençlik Çanakkale İl Kurultayı 1 Aralık 2016, Perşembe günü Vatan Partisi İl Başkanlığında gerçekleştirildi. Kurultay başta büyük devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün vatan şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Kurultaya katılan Öncü Gençlik MYK üyesi Elif İlhamoğlu, GYK üyesi Birkan Burkan ve Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu kurultay divanına seçildi.

Kurultayı açan Elif İlhamoğlu Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu özetleyerek genel kurultaya umutla gidildiğini söyledi. Bu umudun kaynağı olarak Türkiye’nin yüzünü Atlantik cephesinden Avrasya cephesine dönmesi olarak gösterdi. Bu süreçte Öncü Gençlik kadrolarının üzerine her zamankinden daha fazla sorumluluk düştüğünü söyleyerek, Öncü Gençlik üyelerinin cesaretle görevlere atılmaya hazır olmaları gerektiğini vurguladı.

Çanakkale eski Öncü Gençlik il temsilcisi Çağla Bingöl tarafından sunulan faaliyet raporu ve mâli raporun aklanmasının ardından Çanakkale İl Başkanı Tolga Akkuzuluoğlu içinde bulunduğumuz sürecin Avrasya cephesine doğru evrilmesiyle Türkiye’nin büyük kazanımlara doğru yol aldığını söyledi. Geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz gençliğin devrimci birikimlerinin güçlendirilmesi ve bu cephenin daha da genişletilmesi gerektiğini ifade etti. Gelecek dönemde öncelikli görevimiz Çanakkale’de Öncü Gençliği çok daha büyütmektir dedi.

Öncü Gençlik 10. Olağan Genel Kurultay Rapor Taslağı tartışmasında Öncü Gençlik GYK üyesi Birkan Burkan söz aldı. Burkan, devrimci partilerde kurultay geçmiş dönemin muhasebesini yaparak önümüzdeki döneme ilişkin görevler ortaya koyma sürecidir.

Çanakkale örgütümüzün önünde üniversitelerde vatansever gençliğin sesini yükseltme görevi bulunmaktadır, dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. Seçim sonucunda geçerli oyların tümünü alarak İl Temsilciliğine seçilen Pınar Kaya Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nde Öncü Gençlik rüzgârını estireceklerini söyledi.

Kurultay sonunda toplantıyı izlemeye gelen iki üniversiteli genç Öncü Gençlik’te görev almak üzere Vatan Partisi’ne üye oldu.

1

2

3

6

7

5

oncugenclik.org.tr, 02.12.2016