Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK GENEL BAŞKANLIĞINA FERDİ TANHAN SEÇİLDİ

ÖNCÜ GENÇLİK GENEL BAŞKANLIĞINA FERDİ TANHAN SEÇİLDİ

1682

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan oldu. 27 Kasım Cuma günü düzenlenen Genel Yönetim Kurulu Toplantısı’nda genel başkanlık görevine oy birliğiyle 12. Dönemde Önce Gençlik Genel Sekreterliği görevini yürüten Ferdi Tanhan seçildi.

2018 yılından beri Öncü Gençlik Başkanlığı görevini yürüten Özgür Bursalı’nın Vatan Partisi Genel Sekreteri görevine seçilmesi üzerine Genel Yönetim Kurulunu toplayan Öncü Gençlik, Vatan Partisi’nin ve Türkiye’nin seçkin kurumlarında görev almak üzere birçok mezun verdi.

Özgür Bursalı’nın Vatan Partisi Genel Sekreteri olmasıyla birlikte Merkez Yürütme Kurulu(MYK) üyeleri Yadigar Özen, Hakkı Erman Ergincan, Bilal Gürbüz; Genel Sekreter Yardımcısı Onur Özcan ve GYK üyesi Uğur Bıçaklıoğlu yeni dönemde Türkiye’nin geleceğine farklı alanlarda katkılar sunacak.

Genel başkanlık görevine Ferdi Tanhan’ın seçilmesiyle birlikte boşalan Öncü Gençlik Genel Sekreterliği görevine de oy birliği ile Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Sezer Özseven seçildi.

VATAN PARTİSİ İKTİDARI İÇİN GÖREVLERE HAZIRIZ

Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan Vatan Partisi’nin yaslandığı 150 yıllık tecrübenin gençliğin dinamizmiyle buluşacağına vurgu yaparak “Partimizin ve Türkiye’nin altın çağında iktidara yürüyoruz. İçinde bulunduğumuz dönem bir devrim çağıdır, bir gençlik çağıdır. Türk gençliği sorumluluğunun farkındadır. Ülkemizin her köşesinde Öncü Gençlik, Vatan Partisi gibi çığ gibi büyümektedir. Arkada bıraktığımız dönemde Öncü Gençlik Genel Başkanlığı görevini yürüten Sayın Özgür Bursalı’nın Vatan Partisi Genel Sekreterliği görevine seçilmesinin gururunu yaşıyoruz. Partimizin sırtını yasladığı 150 yıllık birikimle gençliğin dinamizmini buluşturuyoruz. Böylece Vatan Partisi’nde gençliğin vitrin süsü olmadığını; söz, yetki ve karar sahibi olduğunu bir kez daha görüyoruz. Yeni Merkez Yürütme Kurulumuz ve Genel Yönetim Kurulumuzla birlikte partimizi iktidar yapmak, Üretim Devrimi’ni hayata geçirmek ve hayalini kurduğumuz Türkiye’yi yaratmak için tüm görevlere hazırız. Partimizin ve milletimizin emrindeyiz.” dedi.

FERDİ TANHAN KİMDİR?

1996 yılında Siirt’e bağlı Baykan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde tamamlayan Tanhan, Lisans eğitimini   Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümünde sürdürüyor.

2013 yılından itibaren Vatan Partisi üyesidir. Lise yıllarından itibaren Vatan Parti’sinin çeşitli kademelerinde görev alan Tanhan, Türkiye Liseliler Birliği Çorlu İlçe Sekreterliği ve Türkiye Gençlik Birliği (TGB) İzmir İl Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü. İzmir’de Öncü Gençlik İl Sekreterliği ve Öncü Gençlik İl Başkanlığı görevlerini yapan Tanhan, 2018 yılında Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu üyesi oldu. 24 Haziran 2018 seçimlerinde İzmir’den milletvekili adayı olarak gösterildi. 3 Eylül 2018 tarihinde Öncü Gençlik Genel Sekreteri olan Tanhan, 27 Kasım 2020 tarihinde yapılan Öncü Gençlik GYK toplantısıyla Öncü Gençlik Genel Başkanlığına seçildi. Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan, aynı zamanda Vatan Partisi Başkanlık Kurulu üyesidir.