Ana Sayfa Yazılar Öncü Gençlik GYK Üyesi Ata Ogün Kaplan yazdı: ❝DOĞU PERİNÇEK’İN SİLİVRİ NUTKU❞

Öncü Gençlik GYK Üyesi Ata Ogün Kaplan yazdı: ❝DOĞU PERİNÇEK’İN SİLİVRİ NUTKU❞

2518

Bugün bir yanlışı düzeltmek ve kavranamayan devrimci süreci kavratmak için bu yazıyı kaleme alıyoruz. Sosyal medyanın sorumsuzluğuna karşı gerçeği yazıyoruz.

Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Doğu Perinçek’in FETÖ kumpası sonucu altı yıllık tutukluluk döneminin (2008-2014) sonunda tahliye olduğu akşam hafızalara kazınan bir konuşması vardır. Bu konuşmaya “Silivri Nutku” diyoruz. Çünkü bu konuşma tarihsel, siyasal, toplumsal her açıdan nutuk değerindedir. Konuşmanın içeriğine aşağıda değineceğiz.

Sosyal medyada bu konuşma üzerinden Doğu Perinçek’e karşı kara propaganda yapılmak isteniyor. “Hani iktidarı yıkacaktınız, gittiniz ortağı oldunuz” gibi mesnetsiz, kendince alaycı yorumlar yapılıyor. Hatta daha da sistemli şekilde firari FETÖ’cüler ve Alpaslan Kuytul gibi Türkiye düşmanlığının sözcüsü konumundaki kişiler AK Parti’ye bu sözler üzerinden yüklenmeye çalışıyor ve milli kuvvetlerin birliğini hedef alıyor.

Bu yazımızda Doğu Perinçek’in Silivri Nutkunun gerçekleşip gerçekleşmediğini anlatacağız.

DOĞU PERİNÇEK NE SÖYLEDİ

Hiç uzatmadan Doğu Perinçek’in söylediklerini aktaralım ve süreç içerisindeki haklılığını ortaya koyalım:

Bizi Ergenekon’a hapsettiler. Türkiye’yi bölmek için. Ve şimdi Ergenekon’dan çıkıyoruz. Türkiye’yi birleştireceğiz. Bizi Ergenekon’a Cumhuriyeti yıkmak için hapsettiler. Türkiye’yi şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar cemaatler ülkesi haline getirmek için. Şimdi Ergenekon’dan çıkıyoruz. Cemaatlerin tarikatların kökünü kazıyacağız. Cumhuriyeti ayağa kaldıracağız. (…)

Şu anda Ergenekon’dan çıktığımız yerdeyiz. Kınından çıkmış bir kılıç gibiyiz. Görevlere hazırız. Bir, Türkiye’yi böldürtmeyeceğiz, Türkiye’yi birleştireceğiz. (…) Türkiye’yi bölenlerin iktidarını yıkacağız. Türkiye’yi birleştirenlerin iktidarını kuracağız. (…)

Göreceksiniz Türkiye’miz aydınlıklara, feraha ilerleyecektir. Koşullar çok güzel. Suriye’yi bölemediler. Irak’ı bölemediler. İran dimdik ayakta. Ukrayna’da amaçlarına ulaşamadılar, berbat olacaklar. Özerklikmiş, Türk vatanını bölmekmiş bu amaçlarına ulaşamayacaklar.”

BÖLÜCÜLERİN İKTİDARI YIKILDI MI

Görüldüğü üzere Doğu Perinçek “Bölücülerin iktidarını yıkacağız” diyor. Sene 2014. 2014’ü hatırlayalım. Çözüm süreci safsatası devam ediyor. Terörle mücadelede somut hiçbir adım yok. Türk Hükümeti ABD’yle tam uzlaşı içinde. FETÖ kadroları devletin üst kademelerinde…

Siyasal ezberlerden olsa gerek bir iktidarın yıkılmasını iktidardaki partinin değişmesine bağlıyoruz. Oysa iktidar değişimi, parti değil program değişimiyle oluyor. Bunun en güzel örneği Atatürk sonrası CHP’nin durumudur. Atatürk’ün vefat etmesiyle birlikte CHP programı törpülenmeye başlamıştır. Hele de 1945’lerde Küçük Amerika olma süreciyle tamamen Atatürk’ten uzaklaşılmıştır. İktidar partisi hala CHP’dir fakat hükümet eski hükümet değildir. Program değişmiştir.

2014 sonrası Türkiye için de bu durum geçerlidir. İktidar partisi hala AK Parti’dir. Fakat 2014 öncesi AK Parti ile 2014 sonrası AK Parti birbirinin zıttıdır. Vatan Partisi liderliğinde Silivri duvarlarının yıkılmasının ardından 24 Temmuz 2015’te PKK’ya karşı silahlı, geniş ve somut mücadelenin başlaması ve 15 Temmuz 2016’da Amerikancı – Fethullahçı darbe girişiminin bastırılması Türkiye hükümeti için bir program ve yön değişimini zorunlu kılmıştır.

2014 öncesi var olan durum tamamen dağılmıştır. Çözüm süreci safsatası terk edilmiştir. Terörle mücadele en sert biçimde sürmektedir. Terör partisi HDP kapatılmanın eşiğindedir. ABD’yle uzlaşı bitmiştir. ABD’nin silahlandırdığı, desteklediği terör örgütleri Türkiye tarafından ezilmeye başlanmıştır. Türkiye başta İran ve Rusya olmak üzere komşularıyla ve bölge ülkeleriyle somut ve eylemsel işbirliklerine girişmiştir. FETÖ elemanları askeriyeden kamuya devletin her kademesinden temizlenmektedir.

Doğu Perinçek’in söylediği üzere tarikatların kökü kazınmaktadır. Türk Devleti FETÖ’yü ezmiştir. Devlet, yeni FETÖ olmak için çabalayan Alpaslan Kuytul grubuna ve Adnan Oktar gibi cemaatlere nefes aldırmamaktadır.

Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, Abdullah Gül gibi AK Parti içindeki ABD’yi temsil eden şahıslar hükümetin ve AK Parti’nin dışına itilmişlerdir. Amerikan gizli servislerinin yayın organı Foreign Policy, Davutoğlu’nun tasfiyesiyle ilgili “ABD, Ankara’daki adamını kaybetti” başlığını atmıştır.

Tüm bu sonuçlardan çıkartıyoruz ki, Doğu Perinçek’in söylediği üzere bölücülerin iktidarı yıkılmıştır. ABD’ye göbekten bağlı olan iktidar yıkılmıştır. ABD’nin Ankara’daki adamları yenilmişlerdir.

PKK’yı ve FETÖ’yü ezen bölücü iktidar olmaz. ABD’ye tavır alan bölücü iktidar olmaz. Doğu Akdeniz’de emperyalizme karşı ittifaklar kuran bölücü iktidar olmaz. Ülkemizi parçalamak, bölgemizi kevgire çevirmek isteyen ABD’ye karşı Rusya ve İran’la el ele veren bölücü iktidar olmaz. Ülkemizin güvenliği için stratejik bir savunma sistemi olan S – 400 sistemini alan bölücü iktidar olmaz.

Davutoğlu’lar, Babacan’lar, Gül’ler bir üst paragrafta yazdıklarımızı kabul etmedikleri için AK Parti’den temizlenmişlerdir. Onlar ABD’ye sadık iktidarların, Türkiye’yi bölmek için çırpınan iktidarların, Doğu Perinçek’in “yıkacağız” dediği iktidarların adamlarıdırlar.

SINANMIŞ NUTUK VE PROGRAM

Silivri Nutku gerçekleşmiştir ve gerçekleşmeye devam edecektir. Çünkü bu Nutuk Vatan Partisi’nin programına dayanmaktadır. Bu program yedi ateşten geçmiş, sınanmış programdır.

Bu program tarihe dayanıyor. Tarihsel birikime, mücadele tarihine , tarih saatine, kazanılmış zaferlere dayanıyor. Jön Türklere, İstiklal Savaşı’na ve önderi Atatürk’e dayanıyor.

Bu program bilime dayanıyor. Bilim dışı safsatalara, hurafelere, ezberlenmiş cümle ve kitaplara, dogma haline getirilmiş teorilere dayanmıyor. Koşulları göz ardı etmiyor. Program bilime dayandığı için hep güncel kalıyor. Kendini yeniliyor. Program devrimci olduğu için kum yığını gibi oradan oraya savrulmuyor.

Ve program Türkiye’ye dayanıyor. Kökü dışarıda değil. Ayakları bu toprağa basıyor. Türk milleti o programı besliyor. Milletin ihtiyaçları programa yön veriyor.

Türkiye’yi bölenlerin iktidarı yıkıldı. Önümüzdeki yegane görev Türkiye’yi birleştirenlerin iktidarını kurmaktır. Milli Hükümet hiç olmadığı kadar yakındır.

Doğu Perinçek’in Silivri Nutkunda belirttiği üzere: “GÖREVLERE HAZIRIZ!”

Ata Ogün Kaplan
Öncü Gençlik GYK Üyesi, Edirne İl Temsilcisi