Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK HEYETİ KORE DHC’NİN KURULUŞ KUTLAMALARI İÇİN YOLA ÇIKTI

ÖNCÜ GENÇLİK HEYETİ KORE DHC’NİN KURULUŞ KUTLAMALARI İÇİN YOLA ÇIKTI

1260

Vatan Partisi Öncü Gençlik, KDHC’nin kuruluşunun yıl dönümü kutlamaları için yola çıktı. Heyet, KDHC’ye geçmeden önce Atatürk Havalimanı’nda bir basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı heyet adına Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cem Dikmen ve Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı yaptı.

Vatan Partisi’nin gençlik kolu Öncü Gençlik, Kore İşçi Partisi gençlik kolları Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği’nden KDHC’ninkuruluşunun 70. yıl dönümü kutlamaları sebebiyle davet almıştı. Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı’nın başkanlığında ki heyet, KDHC’yeyola çıkmadan önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde basın açıklaması düzenledi.

KDHC ve Türkiye Cephe Ortağıdır

Heyet adına basın açıklamasını Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı olan Cem Dikmen yaptı. Dikmen,”Bugün Vatan Partisi ve Öncü Gençlik heyeti olarak KDHC’yeyapacağımız resmi ziyaret için yola çıkıyoruz. KDHC’ninkuruluşunun 70.yıl dönümü kutlamaları için Türkiye’den sadece partimize ve partimizin gençlik kolu Öncü Gençlik’e davet geldi. KDHC, partimizle yıllardır çok dostane ve köklü ilişkiler kuran bir devlettir. Genel BaşkanımızDoğu Perinçek de Kore İşçi Partisi’nin Kurucu GenelBaşkanı Kim İl Sung ile resmi bir görüşme gerçekleştirmiştir. Vatan Partisi, KDHC ve Türkiye Cumhuriyeti arasında ki ilk diplomatik ilişkilerin başlaması hususunda bir devlet görevi yapmıştır. Şimdi yeniden KDHC’ye gideceğiz. 6 günlük bir programımız olacak. Orada Türkiye ve Kore’nin dostluk ilişkilerini geliştirmek için neler yapabileceğimizi konuşacağız. Türkiye’nin içinde bulunduğu vatan savaşı sürecini oradaki muhataplarımıza aktaracağız. Amerikan emperyalizmine karşı, ABD’nin saldırgan tavırlarına karşı KDHC’de, Türkiye’de büyük bir savaş vermektedir ve bu iki ülke cephe ortağıdır. Bunları oradaki muhataplarımıza aktaracağız ve hediyelerimizi takdim ettikten sonra ülkemize döneceğiz “ diyerek ziyaret sonrasında da bilgilerin paylaşılacağını duyurdu.

“Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği ile temaslarda bulunacağız”

Heyetin başkanlığını yapacak Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı ise, “Bu ziyaretin bu süreçte olmasını biz çok önemsiyoruz ve anlamlı buluyoruz. Çünkü Amerikan emperyalizminin, Amerikan hegemonyasının ve Amerika’nın devletlerin üstlerine saldığı terör örgütlerinin ezildiği bir süreçteyiz. Sadece bölgemizde değil, tüm dünyada Amerika’nın sitemi çökmektedir. Bütün dünyada emperyalizme karşı kararlı ve tutarlı bir tavır gelişmektedir. KDHC’de bu cephenin en önünde yer alan ülkelerden biridir. Bu açıdan bu ziyaret çok anlamlıdır. Bizler de Kore İşçi Partisi’nin gençlik örgütü olan Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği ile temaslarda bulunacağız. Onların gençlik liderleri ile görüşmelerimiz olacak. Onlara Türkiye’yi ve Türkiye’nin mücadelesini anlatacağız. Onların mücadelesini dinleyeceğiz. Gençlik düzleminde de bu mücadeleyi yükseltmeyi hedefliyoruz.“ ifadeleriyle ziyaretin içeriğini aktardı.

KDHC’nin kutlamalarında yer alacak heyet arasında ise şu isimler yer alıyor: Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen, Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Hakkı Erman Ergincan ve Sözcü Gazetesi Muhabiri Yavuz Alatan.

oncugenclik.org.tr, 5.9.2018