Ana Sayfa Haberler Öncü Gençlik Konya Yeni İl Başkanını Seçti

Öncü Gençlik Konya Yeni İl Başkanını Seçti

700

Öncü Gençlik Konya, Genel Sekreterimiz İbrahim Toraman’ın katılımıyla 13 Mart 2022 tarihinde il Yönetim Kurulu Toplantısını yaptı. Önceki dönem Öncü Gençlik Konya İl Başkanı Güney Tekin’in Vatan Partisi Konya İl Başkanlığı’nda görev alması üzerine, Konya İl Başkanlığı görevine oy birliğiyle Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Koz seçildi.

“Türkiye’nin ekonomik, toplumsal ve siyasal olarak bir çıkmaza girmiştir. Bu çıkmazı açacak, Türkiye’nin önündeki sorunları çözecek tek kuvvet Vatan Partisi’dir. Partimizin 50 yıldır biriktirdiği, cesaret, akıl ve erdem dolu programı adım adım iktidara çıkmaktadır. Türkiye’nin vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesinin zafere ulaşması, üretim devriminin başarıyla tamamlanması için Türk gençliğine büyük sorumluluklar düşmektedir. Önümüzdeki süreçte Türk gençliği Türkiye’nin üretim ve bağımsızlık mücadelesinde kenetleyecek, ülkemizi aydınlıklara kavuşturacağız.”

Mustafa Koz, Konya’da çalışmak ve üretmek isteyen vatansever Türk gençliğinin mücadelesine önderlik edecek.

Mustafa Koz kimdir?

2000 yılında Konya’da dünyaya gelen Mustafa Koz, ilk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimine Selçuk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakultesi İşletme bölümünde devam etmektedir.

2019 yılında Öncü Gençlik’e katılan Mustafa Koz, Öncü Gençlik’in çeşitli kademelerinde görev almıştır. Halihazırda Öncü Gençlik Konya İl Başkanı ve Genel Yönetim Kurulu Üyesidir.

Gençlik mücadelesinde liseli yıllarından bu yana çeşitli alanlarda görevler alan Mustafa Koz sırasıyla; Türkiye Liseliler Birliği Konya İl Başkanlığı, Selçuk Üniversitesi Türk Tarihî ve Kültürü Topluluğu Başkanlığı, Türkiye Gençlik Birliği Konya İl Sekreterliği ve Türkiye Gençlik Birliği Konya İl Başkanlığı görevlerini yürütmüştür.