Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK KDHC’NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARINA KATILACAK

ÖNCÜ GENÇLİK KDHC’NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLAMALARINA KATILACAK

1322

Vatan Partisi Öncü Gençlik, Kore İşçi Partisi gençlik kolları Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği’nin davetiyle KDHC’nin kuruluşunun 70.yıl dönümü kutlamalarında yer alacak. Türkiye’den resmi olarak davet edilen ilk gençlik örgütü olan Öncü Gençlik heyeti, 7-12 Eylül 2018 tarihlerinde Kore’de olacak.

Vatan Partisi’nin gençlik kolu Öncü Gençlik, Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği’nin daveti üzerine KDHC’nin kuruluşunun 70.yıl dönümü kutlamalarına katılacak. Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu(MYK) Üyesi Özgür Bursalı’nın başkanlığını yapacağı heyette, Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cem Dikmen de heyet onursal başkanı olarak yer alacak. Heyette Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu(GYK) Üyesi Hakkı Erman Ergincan ve Sözcü Gazetesi Muhabiri Yavuz Alatan da olacak. 9 Eylül’deki kutlamaların ve ulusal bayramın da dahil olduğu ziyaret 7-12 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

TÜRKİYE’DEN DAVET EDİLEN İLK GENÇLİK ÖRGÜTÜ

Vatan Partisi Öncü Gençlik MYK Üyesi ve heyetin başkanlığını yapacak Özgür Bursalı gelen resmi daveti , “Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak Kimilsungist-Kimjongilist Gençlik Birliği tarafından Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 70. yılı dolayısıyla başkent Pyongyang’a davetliyiz. Tüm dünyada ABD hegemonyasının sarsıldığı bu günlerde KDHC’nin emperyalizme karşı kararlı duruşu ve bu davetin bize gelmesi, daha büyük anlam kazanıyor. Yıllardır dostluk ilişkilerimizin ve dayanışmamızın sürdüğü KDHC, bu yıl ilk kez Türkiye’den bir gençlik heyetini resmi olarak davet etmiş bulunuyor. Kore’de resmi temaslarımız ve çeşitli ziyaretlerimiz olacak. Atatürk Türkiye’sinin devrimci ve vatansever ruhuyla binlerce kilometre öteye dostluğumuzu taşıyacağız. Yıllardır ABD’nin siyasi, ekonomik, her türlü ambargosuna direnen KDHC ile mücadele birliğimizi de vurgulayacağız. Ziyaretimizin ardından yıllardır batı merkezli basının bilinçli karalama kampanyalarına karşı, KDHC’nin gerçek yüzünü bizzat Türkiye’mize anlatacağız” sözleriyle değerlendirdi.

oncugenclik.org.tr, 24.08.2018