Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK MUĞLA PARTİ OKULU DÜZENLEYECEK

ÖNCÜ GENÇLİK MUĞLA PARTİ OKULU DÜZENLEYECEK

1272

Öncü Gençlik Muğla 10 Şubat 2018 günü düzenleyeceği Parti Okulunu planlamak için bir araya geldi.

Siyasi Gündem tartışmaları ile başlayan toplantıda Zeytin Dalı Harekatı’nda ABD’nin kara gücü olan PKK’yı eze eze ilerleyen Türk Silahlı Kuvvetlerine destek mesajları verildi. Vatan Savaşının cephe arkasını Üniversitelerde örme vurgusu yapıldı. Vatan Partisi Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı değerlendirmesi yapıldı.

Toplantının 2. gündeminde Parti Okulu planlandı.Öncü Gençlik Muğla döneme Parti okulu ile başlayacak. Parti okuluna bütün Muğla’da bulunan öğrencileri davet edilmesi için bir çalışma takvimi belirlendi. Öncü Gençlik Muğla oy birliği ile Parti Okuluna geçtiğimiz sene 12 Şubat’ta kaybettiğimiz Yatağan İlçe Saymanı Savaş Yener’in ismini verdiler.

Savaş Yener Kimdir?
Savaş Yener görünmez fedakarlardandı. Emekçi, fedakar ve Partili mücadeleden bir an olsun vazgeçmeyen, üniversiteden uzaklaştırıldığı yıllardan ölene kadar bir adım geri atmamış bir vatan fedaisiydi .Vefat etse de hala vasiyeti sayesinde Yatağan bürosunun kirasını ödeyen, ölene kadar değil sonsuza kadar Partili mücadelenin insanıydı.


Okul yıllarından kalan kitaplarını, kaynak yayınlarının kitapları hepsini Öncü Gençlik’e bırakmıştı, o büyük birikimli bir mücadele insanıydı, en yeni kitabın satırlarının altı dahi çizik çizikti. Sade bir hayatın vücut bulmuş haliydi. O sade hayatının içinde hep umut taşırdı.
SAVAŞ YENER PARTİ OKULU
10 Şubat 2018(Cumartesi)
Saat: 10.00
Yer:Tuna Otel(Yücelen Hastanesi Yanı) /Muğla
KATILIMCILAR:
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin/ Vatan Partisi Tarihi
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş/Siyaset ve Stratejilerimiz
Öncü Gençlik Eğitim Bürosu Başkanı Işıkgün Fırat/ Bilimsel Sosyalizm
Öncü Gençlik Muğla İl Başkanı Anıl Coşkun/ Tüzük ve Program

İletişim : 554 274 76 04

oncugenclik.org.tr, 4.2.2017