Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK PARTİ OKULLARI BAŞLIYOR

ÖNCÜ GENÇLİK PARTİ OKULLARI BAŞLIYOR

1015

Üniversitelerde sınavların sona ermesiyle birlikte gelecek dönemi planlamaya başlayan Vatan Partisi Öncü Gençlik, ara tatil dönemini parti okulları düzenleyerek geçirme kararı aldı.

Vatan Partisi üyesi öğrencilerin ideolojik, siyasi ve pratik donanımlarını arttırmak için eğitim seferberliğine girişen Öncü Gençlik var olduğu her yerde parti okulları düzenleyecek.

Öncü Gençlik parti okullarıyla ilgili bilgi veren Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, “Gençlik demek gelecek demektir. Vatan Partisi üyesi gençler, Türki Devrimi’nin ve bu devrime önderlik edecek olan öncü partinin en önemli ikinci silahıdır. En önemli silah Türk Devrimi’nin tarihsel birikimi ve Vatan Partisi’nin tecrübeleridir. İşte bu tecrübeyle gençlik hem hal olmalıdır. Parti okullarımızın birinci amacı budur. Daha donanımlı, daha partizan ve daha vatansever bir gençlik için yurt çapında Öncü Gençlik parti okullarının ayak basmadığı toprak kalmayacak.” dedi.

Öncü Gençlik parti okullarında Vatan Partisi Tüzük ve Programı, Vatan Partisi Tarihi, Türk Devrimi, Dünya Devrimleri, Bilimsel Sosyalizm, Milli Demokratik Devrim, Neoliberalizmle Mücadele, Yeni İnsan Yeni Toplum ve Öncü Parti ve Gençlik dersleri işlenecek.