Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK SURİYE KONFERANSINDA

ÖNCÜ GENÇLİK SURİYE KONFERANSINDA

1035

Rusya’da düzenlenen Suriye ile dayanışma konulu konferansta Vatan Partisi Öncü Gençlik MYK Üyesi Elif İlhamoğlu bir konuşma yaptı..

Vatan Partisi heyeti Rusya’da düzenlenen 19. Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivaline katıldı. Aynı zamanda konferansın katılımcıları arasında Küba Komünist Partisi, Arap Öğrenci Birliği, Filistin İran Dostluk Derneği, Rusya Ulusal Gençlik Meclisi vardı. Konferansı yöneten Suriyeli moderatör Arap Öğrenci Birliği Genel Sekreteri Nidal Ammar Suriye konusundaki yaklaşımları dolayısıyla Vatan Partisi’ne teşekkür etti.

Suriye ile dayanışma konulu konferasta Türkiye’den konuşmacı olarak Vatan Partisi Öncü Gençlik MYK Üyesi Elif İlhamoğlu yer aldı. İlhamoğlu, Türkiye’den Suriye halkına ve tüm festival katılımcılarına Türk gençliğinin dayanışma duygularını getirdiklerini ifade etti.

İşte Vatan Partisi Öncü Gençlik MYK Üyesi İlhamoğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

‘EMPERYALİZM SURİYE’YE SALDIRIYOR’

“Emperyalizm 7 yıldır tüm araçlarıyla; orduları, terör örgütleri, ekonomik yaptırımları, medya gücü ve ideolojik aygıtlarıyla Suriye’ ye saldırıyor fakat yine de amaçlarına ulaşamadılar. Suriye başardı. Bu başarının en önemli sebebi Suriye halkının; sağ-sol, kadın-erkek, müslüman-hristiyan, şii-sunni demeden ordusunun, devletinin ve liderinin etrafında kenetlenmesidir.

‘BÖLGE ÜLKELERİ İŞBİRLİĞİ YAPMALIDIR’

Suriye bugün temel çelişkinin ezilen milletlerle emperyalist devletler arasında olduğunu yaşayarak anlamıştır. Emperyalizm ve neoliberal ideolojinin bugün temel hedefi ulus devletleri parçalamaktır. Amerika bu planı bölgemizde, PKK, PYD, PJAK ve IŞİD gibi terör örgütlerini para ve silah yardımı ile finanse ederek gerçekleştirmeye çalışıyor. Bölgemizde süren bu savaşta tek çıkar yol bölge ülkelerinin ulus devletlere sarılması ve işbirliğine gitmesidir. Emperyalizmi ve terör örgütlerini bölgemizden defetmenin tek yolu bölge ülkelerinin birleşerek yürüteceği kararlı mücadeleden geçmektedir.

‘SURİYE VE TÜRKİYE’NİN KADERİ BİRDİR’

Biz Türkiye adına konuşuyoruz ve şunu biliyoruz ki bugün Suriye ve Türkiye’nin kaderi birdir. Suriye bölünürse Türkiye bölünür, Türkiye bölünürse Suriye bölünür. Bugün Türkiye de bu zorunluluğu kavradı ve yüzünü Asya’ya döndü. Bu noktada partimizin rolü ve Türkiye’de ve bölgede yürüttüğü mücadele kritik önemdedir ve Türkiye’nin bugünkü siyasetleri bizim başarımızdır. Türkiye bugün Rusya,İran ve Irak ile birlikte hareket ediyor. Amerika ile savaşıyor. Biliyoruz ki çok yakında Suriye ile de bir araya geleceğiz. Bu bir temenni değil, gerçekleşmesi için çalışıyoruz.

Türkiye-Suriye kardeştir, Amerika kalleştir!”

oncugenclik.org.tr , 21.10.2017