Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK ÜNİVERSİTE TEMEL ÖRGÜT KURULTAYLARI TOPLANIYOR

ÖNCÜ GENÇLİK ÜNİVERSİTE TEMEL ÖRGÜT KURULTAYLARI TOPLANIYOR

910

Vatan Partisi Öncü Gençlik 17-18 Aralık tarihlerinde Ankara Anemon Otel’de 10. Olağan Genel Kurultayı’nı gerçekleştirecek. ‘‘Vatansever Gençlik Partiyle İleri’’ sloganıyla düzenlenecek kurultaya yurdun dört bir yanından binlerce genç katılacak.

Öncü Gençlik, kurultay için kolları sıvadı. Üniversite temel örgüt kurultayları bu hafta başlıyor. Kurultaylarda siyasi gündem değerlendirilecek, hedefler belirlenecek, yeni yönetim kurulları oluşturulacak.

Ankara, İstanbul ve İzmir Öncü Gençlik yöneticileri üniversite temel örgüt kurultayları ile ilgili bilgiler vererek tüm üniversite öğrencilerini Vatan Partisi saflarında mücadeleye çağırdı.

ÖNCÜ GENÇLİK RÜZGARI ESİYOR

Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Öncü Gençlik Temel Örgüt Başkanı Furkan Coşkun: Türkiye’nin ABD ile vatan savaşı göğüs göğüse devam ediyor. Asya çağına giriyoruz. Vatan Partisi Öncü Gençlik DTCF temel örgütü olarak bu ortamda kurultayımıza hazırlanıyoruz, iddialıyız. Fakülteyi afişlerimizle donatıyoruz, bildiriler dağıtıyoruz. Sıra arkadaşlarımızla konuşup kurultayımıza davet ediyoruz. Türkiye’de gençlik hareketinin sinir merkezlerinden olan DTCF’de Öncü Gençlik rüzgarı esiyor. Tüm vatansever öğrencileri, Türkiye’nin geleceğini inşa etmede görev almaya, kurultayımıza davet ediyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Öncü Gençlik Temel Örgüt Başkanı Şafak Erdem: İçinde bulunduğumuz durumun ciddiyetinden bihaber şekilde, Cumhuriyetin temel niteliğini ortadan kaldıracak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni işlevsizleştirecek “Başkanlık Sistemi”ni “en büyük meselemizmiş” gibi dayatanlar, bizi bu mücadelelerden başarıyla çıkaramaz. Bir tek Vatan Partisi Türkiye’yi güvenliğe, huzura, refaha ve çağdaşlığa kavuşturur, vatan savaşından ülkemizi başarıyla çıkarır. Çünkü bir tek Vatan Partisi kandırılamadı. Tüm Boğaziçi üniversitesi öğrencilerini Vatan Partisi’ne üye olmaya davet ediyoruz.

BEYAZIT VATANSEVERLERİN KALESİ

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi Temel Örgüt Başkanı Berke Berkil: Türkiye’nin vatan savaşı verdiği bu süreçte milli cephede olan bütün arkadaşlarımızı saflarımıza katmak için kolları sıvadık. Gerek kampüsümüzün dört bir yanını görsellerimizle donatarak gerek çevremizdeki öğrencileri kurultayımıza davet ederek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem üniversitemizin vatansever akademisyenleri hem de Öncü Gençlik’ten mezun ettiğimiz ve partimizin çeşitli kademelerinde görev alan arkadaşlarımız kurultaya katılacaklar. Beyazıt, vatanseverlerin kalesi olamaya devam edecek.

Ege Üniversitesi Öncü Gençlik Temel Örgüt Başkanı Samet Kunt: Öncü gençlik üniversitelerde vatansever gençliğin genelkurmayı olacak. Üniversitelerde Atatürk ve cumhuriyet değerleri etrafında vatansever gençliği birleştireceğiz. Ege Üniversitesi’ndeki tüm arkadaşlarımızı önce 27Kasım’daki temel örgüt kurultayımıza ardından 17-18 Aralık tarihlerindeki genel kurultayımıza davet ediyoruz.

İŞTE ÜNİVERSİTE ÜNİVERSİTE KURULTAY TARİHLERİ

İstanbul’daki üniversite temel örgüt kurultay tarihleri:

24 Kasım İstanbul Üniversitesi Avılar Kampüsü Kurultayı

26 Kasım Marmara Üniversitesi Kurultayı

27 Kasım Özel Üniversiteler Kurultayı

29 Kasım İstanbul Teknik Üniversitesi Kurultayı

29 Kasım İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurultayı

1 Aralık Boğaziçi Üniversitesi Kurultayı

2 Aralık İstanbul Aydın Üniversitesi Kurultayı

4 Aralık İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi Kurultayı

İletişim: 0538 625 25 01

Ankara’daki üniversite temel örgüt kurultay tarihleri:

26 Kasım Gazi Üniversitesi Kurultayı

27 Kasım Hacettepe Üniversitesi Kurultayı

2 Aralık Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kurultayı

3 Aralık Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi Kurultayı

4 Aralık Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Kurultayı

İletişim: 0554 256 29 67

İzmir’deki üniversite temel örgüt kurultay tarihleri:

26 Kasım Dokuz Eylül Üniversitesi Kurultayı

27 Kasım Ege Üniversitesi Kurultayı

İletişim: 0553 327 83 90

 

oncugenclik.org.tr, 24.11.2016