Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK YAZ AKADEMİLERİ BAŞLIYOR

ÖNCÜ GENÇLİK YAZ AKADEMİLERİ BAŞLIYOR

1462

Vatan Partisi Öncü Gençlik “Yaz Akademileri’nde” buluşuyor.  Her yıl yaz aylarında düzenlenen Öncü Gençlik kamplarına bir yenisi daha ekleniyor.

İki ayrı bölgede düzenlenen kamplara çeşitli illerden üniversite ve liseli gençler katılacak. Amaç  eğitim-öğretim  dönemine hazırlanmak, Türkiye’yi yönetecek kadroları geleceğe hazırlamak, teori ve pratiği bir araya getirmek.

TEORİ VE PRATİK  BİR ARADA

9-16 Temmuz Antalya/İncekum, 1-6 Ağustos İzmir/ Dikili ’ de olmak üzere iki  bölgede yapılacak  akademilerde bilimden bilimsel sosyalizme, tarihten felsefeye, neoliberalizmden örgütlenmeye  pek çok konuda gençliğin  ideolojik, siyasi ve pratik donanımlarını zenginleştirecek  eğitimler yapılması planlanıyor.

TÜRKİYE’Yİ  BU GENÇLİK  YÖNETECEK

“Kamplarımızı sadece gençlik mücadelesine önderlik edecek kadroları yaratmak için yapmıyoruz. İleride Türkiye’yi yönetecek kadroları geleceğe hazırlıyoruz. “ vurgusunu yapan  Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş  “Öncü Gençlik  Türkiye’nin gelecek garantisini sağlayan bir okuldur. Bu okulun önemli bir atılımı ise yaz yapacağımız akademilerde olacaktır. Akademilerde yapacağımız eğitimlerde geçen üye ve kadrolarımız  önümüzdeki dönemde bağımsızlık ve devrim mücadelemizde daha yararlı olacak ve önder görevler alacaktır. “ dedi.

PROGRAM:

1. GÜN

Felsefenin Temel İlkeler

Aykut Diş

Ütopyalar Tarihinden Sayfalar

Yıldırım Koç

2. GÜN

Türk Devrimi

Uğurcan Yardımoğlu

Yakın Dönem Türkiye Tarihi

Cem Dikmen

3.GÜN

Neoliberalizm ve Akılsızlaşma

Yrd. Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu

Gençlik Mücadelesi ve Örgütlenme

Aykut Diş

4. GÜN

Bilim ve Bilimsel Sosyalizm

Dr. Doğu Perinçek

Yeni İnsan Yeni Toplum ve Devrimci Yaşam

Utku Reyhan

5. GÜN

Türkiye Devriminin Yolu

Dr. Doğu Perinçek

Toplumsal Mücadeleler ve Sanat

Çağdaş CengizGENELAFİŞ

oncugenclik.org.tr , 23.6.2017