Ana Sayfa Manşet ÖNCÜ GENÇLİK YENİ ÖNDERLERİNİ SEÇTİ

ÖNCÜ GENÇLİK YENİ ÖNDERLERİNİ SEÇTİ

876

Vatan Partisi gençlik kolu Öncü Gençlik, 27 Kasım Cuma günü uzaktan bağlantı yöntemiyle Genel Yönetim Kurulu’nu toplayarak 13.dönem yönetim kurulunu belirledi.

Öncü Gençlik Genel Başkanı olarak görev yapan Özgür Bursalı’nın Vatan Partisi Genel Sekreteri olarak seçilmesinin ardından Genel Yönetim Kurulu’nu toplayan Öncü Gençlik 12. dönem yönetim kurulunu belirledi. Toplantıda yapılan oylamalar sonucunda bir süredir Öncü Gençlik Genel Sekreteri olan Ferdi Tanhan, Öncü Gençlik’in yeni genel başkanı olarak seçildi.

Son Nefesimize Kadar Aydınlıkçı Kalacağız

Öncü Gençlik, önceki dönem genel başkanlık görevini yürüten Özgür Bursalı ile beraber mücadelenin farklı alanlarında görev almak üzere önemli mezunlar verdi. Öncü Gençlik MYK üyesi Bilal Gürbüz, Vatan Partisi Genel Sekreter Yardımcısı olarak; Öncü Gençlik GYK üyesi Onur Özcan, Vatan Partisi Örgütlenme Bürosu üyesi olarak görev almak üzere mezun oldu. Öncü Gençlik MYK üyeleri Yadigar Özen ve Hakkı Erman Ergincan Vatan Partisi’nin strateji ve siyaset kurumlarında görevler almak üzere Öncü Gençlik’ten mezun oldu. Öncü Gençlik GYK üyesi ve İstanbul İl Sekreteri Uğur Bıçaklıoğlu ise Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı’nda görev alacak.

Konuşmasında hayat boyu mücadele iradesine vurgu yapan Özgür Bursalı “Son nefesimize kadar Vatan Partisi’nde mücadele etme, Başı dik Türkiye’de, üreticilerin milli hükümetini kurma iradesiyle Öncü Gençlik’ten mezun oluyoruz. Vatan Partisi altın Çağı’nı yaşıyor. Öncü Gençlik de altın çağını yaşıyor. Şimdi Türk gençliğini partisiyle buluşturma görevi Öncü Gençlik’in önündedir.

Vatan Partili olmak, Türkiye’yi yönetme iddiasına ve özgüvenine sahip olmaktır. Öncü Gençlik, bu iddiaların ve özgüvenin okuludur. Uzun soluklu mücadelemizi geleceğe taşımak, Genel Başkanımızın, Aydınlıkçılığın karakter, namus, erdem, birikimini sigortalamak ve bu zenginliği tüm Türkiye’ye yaymak da en önemli görevimizdir.” dedi.

İşte Öncü Gençlik’in Yeni Önderleri:

Toplantıda alınan kararlara göre Ferdi Tanhan’ın Genel Başkan olmasıyla birlikte boşalan Öncü Gençlik Genel Sekreterliği görevine oy birliğiyle Ankara İl Başkanlığı görevini yürüten Sezer Özseven seçildi. Öncü Gençlik Genel Saymanlığı görevine oy birliğiyle Dilek Çınar seçilirken mezuniyetlerden boşalan MYK üyeliklerine ise oy birliğiyle Anıl Eren Yıldız ve Naci Önenköprülü seçildi.

Toplantıda yapılan örgütsel düzenlemelerle Öncü Gençlik Genel Sekreter Yardımcılığı görevine oy birliğiyle Görkem Gözet; Öncü Gençlik Genel Sekreterlik bürosuna oy birliğiyle Erol Aslan seçilirken Öncü Gençlik Muğla İl Başkanı Mihri Serap Sayın Öncü Gençlik Genel Merkezinde görevlendirildi.

Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu’ndan verilen mezuniyetlerle boşalan GYK Üyeliklerine ise İbrahim Toraman, Kayahan Çetin, Raşit Ekinci, Nilay Güven, Emre Oflaz, Umut Ergin, Serkan Çetinkaya, Yiğit Alp Yurdakul, Volkan Taşdemir, Ali Rıza Yığ, İkra Göksu Nacar seçildi.

oncugenclik.org.tr