Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TEN AKP’Lİ GENCİN İÇ SAVAŞ SÖYLEMİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA: “BALIK BAŞTAN KOKAR”

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN AKP’Lİ GENCİN İÇ SAVAŞ SÖYLEMİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA: “BALIK BAŞTAN KOKAR”

1437

AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı Ozan Erdem’in “Referandumdan hayır çıkarsa iç savaşa hazır olun” sözleri üzerine Genel Başkanımız Aykut Diş’ten AKP’li Erdem’e yanıt geldi.

Erdem’in açıklamasının, Başbakan Yıldırım’ın hayır oyu vereceklerle teröristleri bir tutmasının sonucu olduğu söyleyen Genel Başkanımız Aykut Diş, Üniversitelerde FETÖ’ye karşı yan yana gelmiş gençleri bu şekilde ikna edemeyeceklerini söyleyerek Türkiye’de kanunsuz biçimde silahlandırılanlarla karışıklık çıkarmayı hedefleyenlerin ağır bir tokat yiyeceklerini ifade etti.

İşte o açıklama:

Balık baştan kokar. Başbakanın kutuplaştırıcı dilinin alt yöneticilerdeki yansımasıdır bu. Sayın Başbakan “Hayır” oyu vermeyi düşünenlerle teröristleri bir tutmaya devam ederse, partisinin diğer yöneticileri daha da ileri giden yanlış açıklamalar yapmaya devam ederler. “İç savaşa hazırlık” çağrısı yapan genç yöneticiyi görevden almak, hakkında disiplin soruşturması başlatmak yeterli değildir. En başta Başbakan söylemlerini gözden geçirerek “Hayır” oyu verecek olanları teröristlerle bir tutmaktan vazgeçmelidir. “Evet” diyecek olan da “Hayır” diyecek olan da Türkiye’yi seviyor. Üniversitelerde bölücü teröre ve FETÖ’ye karşı yan yana gelmiş gençleri “Hayır oyu verecek olan terörün ekmeğine yağ sürer” gibi bir düşünceyle ikna edemezsiniz. Kanunsuz biçimde silahlandırılanlar, eğitimler alıp karışıklıklar çıkarmayı planlayanlar varsa avuçlarını yalarlar. Ağır tokat yerler. Çünkü Türk Polis Teşkilatı ve Türk Silahlı Kuvvetleri böyle girişimlere müsaade etmez. Türk gençliği böyle oyunlara gelmez.”

Genel Başkanımız Aykut Diş dışında CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz’den de tepkiler geldi. Liderler, AKP’nin iç savaş söylemlerinin referandumdan olası hayır çıkması korkusunun bir sonucu olduğunu söyleyerek, buna yeltenemeyeceklerini ve Türk gençliğinin birlik iradesi bütün iradelerden daha güçlü olduğunu belirttiler.

oncugenclik.org.tr, 17.02.2017