Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TEN ANITKABİR ZİYARETİ

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN ANITKABİR ZİYARETİ

785

Öncü Gençlik Genel Başkanlığına seçilen Ferdi Tanhan, beraberindeki heyet ile birlikte Anıtkabir’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

Anıtkabir’de düzenlenen resmî törenle Ata’nın huzuruna çıkan Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan ve beraberindeki heyet törenle Atatürk’ün Mozolesine çelenk bıraktı.

Törenin ardından Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Defteri imzalandı.

“EMPERYALİZM MAHV VE NABUT OLUYOR”

Anıtkabir Özel Defteri’ne “Size, kardeş Azerbaycan’la Karabağ zaferimizden müjdeler getirdik.” yazarak başlayan Tanhan, Azerbaycan’ın Karabağ zaferiyle de birlikte emperyalizmin mahv ve nabut olduğunu belirtti.

Vatan Partisi Öncü Gençlik, Ata’nın huzurunda “istiklalimizden taviz vermeyeceğiz” sözü verdi. Tanhan “Vatan Partisi öncülüğünde Kemalist Devrim’i tamamlayacağız.” vurgusu yaptı.

Anıtkabir Özel Defteri’ne yazılan metnin tamamı şu şekilde;

Ey Büyük Atatürk,

Çankaya sırtlarından doğan güneşe bakarak verdiğiniz müjde, bugün dünyayı aydınlatıyor. Size, kardeş Azerbaycan’la Karabağ zaferimizden müjdeler getirdik. Şanlı Mehmetçiğimiz, emperyalist Kafkas Seddi’ni bir kez daha yıktı.

Kurtuluş Savaşı’mızla cesaret ve ilham verdiğimiz Doğu milletleri, topyekûn uyanıyor. Asya’da uyum ve işbirliği çağı yükseliyor ve Türkiye de Asya’daki şerefli yerini alıyor.  Muasır medeniyetler bayrağı Doğu’da dalgalanıyor. Emperyalizm mahv ve nabut oluyor.

Büyük Atatürk;

Ya istiklal ya ölüm parolası, 200 yıldır yolumuzu aydınlatıyor. Gençlik, harp okullarından üniversitelere, liselerden meydanlara, aziz vatanın bütün kalelerinde, istiklalini ve cumhuriyetini canı pahasına savunuyor. Mandacılara ve yerli işbirlikçilerle mücadelemiz sürüyor.

Millet Vatan Partisi önderliğinde Ergenekon’dan çıkmıştır. Türk gençliği, kendine itimat, azim ve heyecan içinde ayağa kalkmıştır. Mustafa Kemaller hâlâ 20 yaşındadır.

Size söz veriyoruz:

Fabrikalarımızı çoğaltacak, tarlalarımızı sürecek, üreticiyi milletin efendisi yapacağız. Memleketin her köşesini emekle ve el birliğiyle şenlendireceğiz. Göklerdeki istikbalimizden ve Mavi Vatan’daki istiklalimizden taviz vermeyeceğiz. Yeni nesilleri, çelik bir disiplinle, zengin bir zihinle, altın bir yürekle ve engin bir ufukla donatacağız.

Şimdi, Arslanlı Yol’dan iktidara yürüyoruz. Vatan Partisi öncülüğünde Kemalist Devrim’i tamamlayacağız.

Muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

Ferdi Tanhan

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı