Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK’TEN CAN ATAKLI’YA YANIT

ÖNCÜ GENÇLİK’TEN CAN ATAKLI’YA YANIT

1444

Halk TV’de Yazı İşleri programını sunan Gazeteci Can Ataklı Gündemden Başlıklar bölümünde Vatan Partisi’nin Gençlik Kolu Öncü Gençlik’i eleştirdi.

Öncü Gençlik’in İstanbul İl Kurultayının Aydınlık Gazetesi’ndeki haberini yorumlayan Ataklı, “Burada bir başlık var, o enteresan. ‘Perinçek’i gençliğin adayı yapacağız’ diyor. Kim diyor? Vatan Partili gençler diyor. Öncü Gençlik İstanbul İl Kurultayı düzenlenmiş. Gençler Perinçek’in cumhurbaşkanlığı adaylığı için gereken imzayı toplama kararlılığını yinelemiş. Perinçek yanılmıyorsam 74 ya da 75 yaşında. Bir gençlik 74 yaşındaki adamı başkan yapmak için çırpınıyorsa o gençlikten ben şüphelenirim.” dedi.

Gençler ise Ataklı’ya yanıt verdi. Meselenin yaş meselesi değil duruş meselesi olduğunu belirten Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, “Vatan Partili gençlerin iddiası elbette Doğu Perinçek’i gençliğin adayı yapmak olacaktır.” dedi.

“NE YAPACAKTIK ABDULLAH GÜLCÜ MÜ OLACAKTIK”

Can Ataklı’yı arayarak görüşlerini kendisine ilettiğini belirten Aykut Diş şöyle konuştu:

“Sayın Ataklı’yı arayarak konuşmasına katılmadığımızı ve yanlış bulduğumuzu bizzat kendisine bildirdim. ‘Bir gençlik 74 yaşındaki adamı başkan yapmak için çırpınıyorsa o gençlikten ben şüphelenirim’ sözü Sayın Ataklı’ya yakışmadı. Mesele yaş meselesi değildir, duruş meselesidir. Program meselesidir. Bir partinin gençlik kolunun partisinin genel başkanını en geniş kitlenin adayı yapma iddiasını ortaya koyması çok normaldir. Burada enteresan bir durum yok. Gençliğin 74 yaşındaki bir aday için çırpınmasında da enteresan bir durum yok. Çünkü o aday gençliğin özlemlerine yanıt veriyor. Doğu Perinçek programı ve çözümleriyle gençlik için en ciddi adaylardan biridir. Ayrıca Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu şey devlet aklını ve millet sağduyusunu temsil edecek bir tecrübedir. Devlet aklını ve millet sağduyusunu temsil eden tecrübe Genel Başkanımız Doğu Perinçek’te fazlasıyla vardır. Türk gençliğinin fıtratında Amerikancılık yoktur. İkiyüzlülüğe aldanma yoktur. Ne yapacaktık? ‘Ekmek için Ekmeleddin’ faciasından sonra ‘Gülmek için Abdullah Gül’ seçeneğinin peşinden mi gidecektik? Yalancı milliyetçi ve müzmin muhalif Meral Akşener’den mi medet umacaktık? Vatan Partisi son iki genel seçime de en genç adaylarla ve çok sayıda genç adayla girdi. Vatan Partisi, bütün kademelerdeki genç kadrolarıyla ve gençliğe verdiği değerle Türkiye’nin en genç partisidir. Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’i gençliğin çoğunluğunun adayı yapmak, Cumhurbaşkanı yapmak için var gücümüzle çalışacağız.”

oncugenclik.org.tr, 06.03.2018