Ana Sayfa Haberler ÖZEL’İN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

ÖZEL’İN ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK

1221

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genel Kurul’daki tartışması sonrası yaptığı açıklama üzerine Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş, Özgür Özel’e Twitter’dan cevap verdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Genel Kurul’daki tartışması sonrası yaşanan tartışmalara cevap verdi.
Özgür Özel, Meclis’te yaptığı konuşmada Birinci Meclis’in çok sesli ve çok renkli olduğunu iddia ederek “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Meclis’teki tartışmalarda ilk Meclis tutanaklarında sert şekilde eleştirilmekteydi. ‘Sınır ötesi operasyondan önce ordumuza bu yapılır mı?’ diyenlere Sakarya Meydan Muharebesi’ne gidecek olan Atatürk’ün ilk Meclis’te hangi sözleri duyduğunu, hangi sözlere tahammül ettiğini, hangi sağlıklı müzakereleri yönettiğini ve Atatürk’ün demokrasi anlayışından nereye savrulduğumuzu hatırlatmayı bir borç bilirim.” dedi
 
ÖZEL’E ATATÜRK HATIRLATMASI

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Aykut Diş, Özgür Özel’e Twitter’da cevap verdi.

Aykut Diş açıklamasında:

“Atatürk Sakarya’da kendisini eleştirenlere Nutuk’ta, “Yenildi sandıkları ordunun başında şahsımın da bozguna uğramasını isteyenler” diyor… Özel’in özrü kabahatinden büyük olmuş. Kendisini Atatürk’e bozgunculuk yapanlarla bir tutuyor. O gün yapanlar da büyük hatalıydı, bugün de.” dedi.

NE OLMUŞTU?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Savunma Bakanı Hulusi Akar arasında TBMM’deki bütçe görüşmeleri sırasında 18 Aralık günü tartışma yaşandı.

Özel, Akar’ın, Türk askerinin başına çuval geçirten ABD’li komutan Odierno’dan, üstün liyakat madalyası aldığını öne sürdü. Özgür Özel, Hulusi Akar’ın dava arkadaşları, mücadele arkadaşları cezaevindeyken, “Bizi bir kez bile ziyarete gelmedi.” diye sitem ettiğini öne sürdü.

Özgür Özel, daha sonra Hulusi Akar’a ““Bir atanmış olarak seçilmişleri azarlayamazsınız, önce haddinizi bilin” dedi.

Hulusi Akar, Hasdal’daki arkadaşlarını ziyaret etmediği eleştirilerine, “Arkadaşlarını ziyaret etmeyen alçaktır. Hasdal’dan çıkmadım ben. Arkadaşlarımın hayatını kolaylaştırmak için her türlü riski aldım. Savcıya, adli müşavire, hapishane müdürüne rağmen, her türlü riski aldım.” diye yanıt verdi.

Akar, 15 Temmuz darbe girişimi gecesine yönelik Özel’in eleştirilerine işaret ederek, kafalarına tabanca dayanarak, “başımıza geçeceksin” dediklerini, kendisinin bunu reddettiğini anımsattı. Akar, “Yatağınıza yattığınızda düşünün, kafanızda tabanca varken, hayır diyebilecek kaç kişi var? Denemeden söylemeyin, deneyin. Akıncı’ya götürdüler, etrafımızda silahlı insanlar, bir sürü asker. Bütün o alçakların önünde tek başına oturuyorum. ‘Bunu okuyun, imzalayın’ dediler. İmzalamadım. Sayın Özel’in, terör örgütlerine dahi söylemediği hususu, bir genelkurmay başkanına… 49 yıl hizmet yaptım ben… Keşke Atatürkümüzün partisinde sizin gibi bir grup başkanvekili olmasaydı.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 22.12.2018