Ana Sayfa Haberler ÖZGÜR BURSALI: GENÇLİĞİN EKMEĞİ DE SUYU DA PARTİSİDİR

ÖZGÜR BURSALI: GENÇLİĞİN EKMEĞİ DE SUYU DA PARTİSİDİR

1530

Öncü Gençlik kuruluşunun 25. yıl dönümünü İstanbul’da coşkulu buluşma ile kutladı.

Öncü Gençlik Genel Başkanı Özgür Bursalı, İstanbul’da düzenlenen Öncü Gençlik 25. Yıl Buluşması’nda konuştu.

Bursalı konuşmasında “Herkes ekmek yiyerek, su içerek yaşar. Gençliğin ekmeği de suyu da partisidir. 50 yıllık büyük tecrübe, bu gerçeği göstermiştir: Partisiz kalan gençlik öksüzdür ve kum taneleri gibi savrulmaya mahkumdur. ” dedi.

İşte Özgür Bursalı’nın konuşmasının tamamı:

Sayın Genel Başkanım, Değerli Parti Büyüklerim, Kıymetli Konuklar ve Öncü Gençlik’in partizan, fedakar, değerli kadroları;

Hepinizi bu mutlu günümüzün heyecanıyla, saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Hem genç, hem tecrübeli olmak, Türkiye’de yalnızca Aydınlıkçılara has bir özellik. İşte bugün Türkiye’de hiçbir siyasal harekette olmayan, rastlanmayan, eşi benzeri bulunmayan bu özellik, en canlı haliyle bu salonda buluşmuştur.

Hepiniz yeniden hoş geldiniz!

Öncü Gençlik 17 Nisan 1994’te kuruldu evet, ancak 25 Yaşında değildir.

Öncü Gençlik 21 Mayıs 1969’da, 68 Gençlik Hareketinin lideri Doğu Perinçek ve arkadaşlarıyla Cumhuriyet Ankarası’nın Güvenpark’ında Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisi’yle birlikte kurulmuştur, 50 yaşındadır!

Öncü Gençlik, Genç Türklerin, Talat Paşa’ların, Enver Paşa’ların, Mustafa Kemallerin hürriyet ve vatan ateşiyle olgunlaşmıştır, 100 yaşındadır!

Öncü Gençlik, Namık Kemallerin fedai kültürüyle, Belgrad ormanlarında kurulmuştur, 150 yaşındadır!

Ve

Öncü Gençlik, insanlığın binlerce yıllık serüveninin, sınıfsız, kaynaşmış, hakça bölüşen, gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan o yeni toplum özlemlerinin içinde var olmuştur, on bin yaşındadır!

Hepimize yeniden kutlu olsun!

***

Herkes ekmek yiyerek, su içerek yaşar. Gençliğin ekmeği de suyu da partisidir. 50 yıllık büyük tecrübe, bu gerçeği göstermiştir: Partisiz kalan gençlik öksüzdür ve kum taneleri gibi savrulmaya mahkumdur.

İşte bu bilinçle, Kerim Öztürk’lerin İhtitalci Gençlik Birliği’nden, Devrimci Gençlik Birliği’ne kadar Öncü Gençlik gençlik hareketinin başındadır. Bugün Öncü Gençlik, Türkiye gençlik hareketinin tartışmasız çelik çekirdeği olarak, Türk gençliğini çaresiz bırakmamıştır ve partisiyle buluşturmaya devam etmektedir.

***

Öncü Gençlik’in varsa bir kerameti nerededir? Nedir, ne değildir?

Öncü Gençlik, hakim rüzgarlarda savrulan, dalgalı denizlerde boğulan, ateşli zamanlarda kaybolanlardan değildir. Cesaretiyle ve kararlılığıyla, bilime ve hakikate sadakattir. En zor zamanlarda partisinin ateşidir, enerjisidir. Pusulası her zaman partisidir. Sabırdır. Toprağa ektiği tohumun filizleneceği günü bilen sabırdır. Yanlışa, haksızlığa, bozgunculuğa karşı sarsılmaz tavırdır.

Öncü Gençlik, partizandır. Vatan Partisi’nin önünde etten bir duvardır. Partisine toz kondurmayandır. Partisinin uğrunda gözünü budaktan sakınmayandır. Partisine ve vatanına düşman olanlara karşı, ateş olandır!

Öncü Gençlik, uyuşturulan, sanallaştırılan, kandırılan, yıkım kültürüyle değersizleştirilen, yaşamın kıyısına düşen, pejmürde ve yorgun gençlik değildir. Görüldüğünde İşte bu Vatan Partilidir, Öncü Gençlik üyesidir diye parmakla gösterilen, gözlerinden aydınlıklar saçandır. paylaşmayı bilen, sevinciyle, üzüntüsüyle, namusuyla, muhabbetiyle örnektir.

Öncü Gençlik verirken en önde, alırken en sondadır. Kartallı Kazımdır. Karabodunun, kara çadırına doğan yörüktür. Gülü gülle tartan Anadolu erenlerinin sırtında taşıdığı mirastır. Hayatını şarkı söyler gibi Türkiye’nin bağımsızlığına adayan ve her şeyini vatanına verendir.

Marx, çürüyen parlar diyor.

Öncü Gençlik, çürüyüp parlayanların sahte güzelliğine, sistem siyasetinin gençliği avlamaya çalıştığı kariyerizm ve bencillik dehlizine bir baş kaldırıdır. Karşılıksız vermenin tunç yasası olduğu öncü partisinin karargahındadır, yöneticisidir, göz bebeğidir, militanıdır.

Öncü Gençlik zorlu görevlerin ustasıdır, zorluk tanımayandır, korku bilmeyendir. Militan iyimserdir. Dağ aşılamıyorsa, o dağın çevresini dolanan nehirdir. Sökülüp atılamıyorsa kaya, birikip birikip üstünden taşandır. Yollar bitip uçurumlar çıkıyorsa önüne, kanatlarını açıp, varacağı yere kanatlanandır.

Öncü Gençlik bütün bu birikimle, rotasında sarsılmayan tereddütsüz devrimciliktir. Yolunu bilen, yolunu seven, yolunda yorulmayandır. Geçici heveslerle oyalanan değil, uzun soluklu mücadeleyle felsefeyi bilendir. Nereye varacağı bilinen tarihin, yol eridir.

İşte bu yüzden, Öncü Gençlik, her zaman bütün bu özellikleriyle, Doğu Perinçek’tir!

50 Yıllık geleneğin gençliğindeki süreklilik ve kalıcılık bu bilinçle sağlanmıştır.

***

Gençlik çalışması içersinde yarattığımız araçlarla, kitle örgütleriyle, disiplinli mekanizmalarla, üniversite koridorlarından hayatın her alanına kadar sistemli ve planlı çalışmayla gençlik hareketinin rüzgarı ve devrim ocağı Öncü Gençliğin ateşini hiç söndürmedik.

Bu ocaktan yetişen kadrolarımız, partimizin il örgütlerinde, ilçe örgütlerinde, yayın organlarında, televizyon kanalında her kademede büyük mücadeleye ve millete hizmete devam etmektedir. Bu uyum ve gelenek de Aydınlıkçılara özeldir ve tükenmeyecektir.

25 Yılda, gençliği birleştirdik, demokratik üniversite mücadelesinin bayrağı olduk,  üniversitelerdeki terör örgütlerine karşı san siperane mücadele ettik, Fetullahçı terörün yapılarına karşı aman vermedik ve üniversiteleri vatanseverliğin kaleleri haline getirdik.

Afrin’de destan yazan Mehmetçik olduk, Canlı bombalara karşı gözünü kırpmadan koşan Türk Polisi olduk.

Gençliği, Amerika’nın yörüngesine sokmaya, kimliğini ve benliğini unutturmak isteyenlere geçit vermedik.

Ekmeği için mücadele eden Tekel’de Soma’da, Yatağan’da, Zonguldak’ta madencinin, emekçilerimizin sesi ve nefesi olduk.

Karanlığa boğulmak istenen ülkemize ışık olduk, cumhuriyet kurumlarımızın, aydınlanma değerlerimizin bayrağını yükselttik.

Bugün de, güzel vatanımızı, hedef alan bütün emperyalist tehditlere karşı, bölücü terör örgütleri PKK ve FETÖ’nün ve uzantılarına karşı, içeride birliğimizi bozmak isteyen, iktidar stratejilerini Washington’a bağlayan işbirlikçilerine karşı, Öncü Gençlik bütün gücüyle mücadeleye devam edecektir.

Türkiye’mizin yakın ufkunda büyük çözümler ve alt üst oluşlar vardır. Şimdi bütün zorlukları göğüsleyecek, milletimizi büyük çıkmazlardan çıkaracak olan milli bir hükümet en canlı haliyle gündemdedir.  Türkiye, Vatan Partisi’nin programıyla, yeniden üretim devrimiyle, işleyen bütün çarklarıyla, dumanları tüten fabrikalarıyla, ekilen biçilen tarlalarıyla bu büyük çözümün arefesindedir.

İşte bu yakın geleceğe müdahale edecek ve damga vuracak Vatan Partisi ve  gençliği hazırdır.

En büyük gurur kaynağımız şanlı Aydınlık hareketinin, Vatan Partisi’nin gençliği olmaktır.

En büyük mutluluk kaynağımız, vatana, emeğe ve büyük insanlık davasına adanmaktır.

Öncü Gençlik görevinin başındadır.

Bu görev, Türkiye’nin geleceğine hazırlıktır.

Öncü Gençlik iddiadır.

Bu iddia Vatan Partisi’ni nice 50 yıllara ve nice zaferlere taşıma iddiasıdır.

Bu iddia Türkiye’yi yönetme iddiasıdır.

Söz veriyoruz,

Türkiye’mizi güzelliklere ve aydınlıklara kavuşturacağız,

Vatan Partisi’ni iktidara taşıyacağız,

Yeni yaşlarımızı Türkiye’nin zafer günlerinde kutlayacağız,

Hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum, teşekkür ediyorum.

oncugenclik.org.tr, 18.4.2019