Ana Sayfa Haberler Perinçek’ten ABD’ye giden İyi Parti’li Erozan’a: 13 maddeyi açıklayın

Perinçek’ten ABD’ye giden İyi Parti’li Erozan’a: 13 maddeyi açıklayın

558

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Çıkış Yolu programında İyi Parti heyetinin ABD’ye yaptığı ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulundu. “İyi Parti yöneticileri ABD yetkilileri ile 13 maddede ne görüştüğünü derhal açıklasınlar.” diyen Perinçek

“Amerika’nın bildiği 13 maddeyi Türk kamuoyu bilmeyecek mi? Amerika’ya gidip ‘bu on üç maddede gel anlaşalım’ diyorsun. Ama Türk milletinden gizliyorsun. Kabul edilebilir mi? Türk milletinin de sizin hangi zeminde Amerika’yla iş çevirmeye kalktığınızı bilme hakkı var. Bakın bu meseleden İyi Parti’nin bütün karakteri ortaya çıkacak. Türkiye’nin başına ne işler açacaklar on üç maddede de görüşmeyi gizli tutuyorlar. İyi Parti’ye çağrıda bulunuyoruz. Amerika ziyaretlerinde ne görüştüler derhal açıklasınlar.”

‘GÖRÜŞMEYİ GLADYO CUNTASI SAKLIYOR’

Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel’in İyi Parti Basın Bürosu’ndan bilgi alınmak için arandığını ancak bilgi verilmediğini söylemesi üzerine konuşan Perinçek, “Demek ki bu görüşme sadece İyi Parti’nin liderlik düzeyinde biliniyor.  İyi Parti’nin tepesindeki Gladyo cuntası biliyor ve saklıyorlar.” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı emekli Büyükelçi Ahmet Kamil Erozan ve yardımcısı Mehmet Ali Karamemiş’ten oluşan İyi Parti heyeti, temaslarda bulunmak üzere ABD’ye gitmişti. Ahmet Kamil Erozan ziyaret öncesi yaptığı açıklamada, Türk-Amerikan ilişkilerinde 13 başlıkta sorun tespiti yaptıklarını, müstakbel iktidarlarında ABD ile daha sağlıklı bir ilişki kurabilmenin yollarını ele alacaklarını kaydetmişti. İyi Parti yöneticileri ziyaret sonrası görüşme ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.