Ana Sayfa Haberler SAKARYA ÖNCÜ GENÇLİK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI

SAKARYA ÖNCÜ GENÇLİK YÖNETİM KURULU TOPLANTISINI YAPTI

1020

Öncü Gençlik Sakarya il yönetim kurulu, Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu’nun katılımıyla toplandı. Toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Yardımoğlu şunları söyledi:

”Vatan Savaşımız açısından çok önemli bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin bölge ülkeleriyle birlikte ABD taşeronu terör örgütlerine karşı harekete geçmesi umut vadedicidir. Barzani’nin referandum planına karşı 6 maddelik bir eylem planı ilan ettik. Kurulması planlanan sözde ‘Kürdistan’ın bir kukla devlet olduğunu ve ABD-İsrail’den başka destekçisinin olmadığını bugün rahatlıkla ortaya koyabiliriz. Eğer hükümet önerdiğimiz eylem planını uygularsa bu girişim kesinlikle boşa çıkarılacaktır. Barzani, bu referandum üzerinden aslında Türkiye’yi de böleceklerini söylemiş oluyor. Ülkemizi böldürmeyeceğiz, vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini Amerikan aparatlarına çiğnetmeyeceğiz.”

Yardımoğlu, eylem planını da açıkladı. Ankara’da bulunan Erbil temsilciliğinin kapatılması ve temsilcilerin sınır dışı edilmesinden Habur sınır kapısının kapatılmasına kadar uzanan eylem planında, Barzani’nin petrol sevkiyatının durdurulması ve Adana İncirlik Üssü’ne el konulması da bulunuyor. Ayrıca TBMM’nin toplantıya çağırılması gerektiğini de ifade eden Yardımoğlu, hükümetin Suriye ile yaşanan sorunları bir kenara bırakarak bölge ülkeleriyle birlikte bu girişime karşı harekete geçmesi gerektiğinin altını çizdi.

Açıklamaların ardından toplantıda yeni il başkanı da belirlendi. Önceki kurultayda seçilen İl Başkanı Utku Güngör Çin Beijangh Üniversitesine yüksek lisans öğrenimini devam ettirmek için gitti ve görevini Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü 4. sınıf öğrencisi Erdi Turan’a devretti. Devir-teslimin ardından yeni döneme ilişkin faaliyet planlaması yapıldı.

oncugenclik.org.tr, 22.9.2017