Ana Sayfa Haberler VATAN KURULTAYINA GENÇLİK DAMGASINI VURDU

VATAN KURULTAYINA GENÇLİK DAMGASINI VURDU

1338

Vatan Partisi,  Nazım Hikmet Kültür Merkezini dolduran binlerce vatandaşın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı’nı Ankara’da topladı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelerek Ankara’da buluşan yurttaşların coşkusu göz doldurdu. Kurultay’da oy birliği ile cumhurbaşkanı adayı olarak Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek seçildi.

Vatan Partisi Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı’na Öncü Gençlik damgasını vurdu. Kurultay Divan Kurulu’nun tamamı gençlerden seçildi. Vatan Partisi Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı Divan Başkanı ve  Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, Öncü Gençlik Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Elif İlhamoğlu, Öncü Gençlik Genel Yönetim Kurulu Üyesi ve Muğla İl Başkanı Anıl Coşkun ve Öncü Gençlik Van İl Temsilcisi İsmail Özçelik kurultayda konuşma yaptı.

Vatan Partisi Cumhurbaşkanlığı için Karar Kurultayı Divan Kurulu Başkanlığına seçilen Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş “Vatan Partisi’nde gençler vitrin süsü değildir; öncüdür. Söz ve yetki sahibidir. Vatan Partisi’nin bütün organ ve kurumlarında, lider ve yönetici noktalarda çok sayıda genç var. Gençlere bu kadar sorumluluğun ve görevin verildiği başka bir parti yok. Gençlik Vatan Partisi’ndedir, tecrübe Vatan Partisi’ndedir. Gelecek Vatan Partisi’ndedir!” dedi.

AYKUT DİŞ’İN KONUŞMASININ TAMAMI 

Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu kurultayda yaptığı konuşmasında:

“Sayın Genel Başkanım, Sayın Divan,  Değerli Delegeler, Kıymetli Arkadaşlar

Bugün bu kürsüden 68 gençlik hareketine önderlik eden başta Genel Başkanımız olmak üzere gençlik hareketine önderlik eden bu heyetin bütün partimizin huzurunda gençlik adına konuşmak oldukça zor ama bir o kadar da heyecan vericidir. Biz onların yarattığı mücadele birikimini miras kabul ediyoruz. Bugün Öncü Gençlik attığı her adımda onların attığı adımlara yaslanıyor. Onların öğrettiklerine çok şey borçluyuz. Gençlik, partisinden hala öğreniyor ve öğrenmeye devam edecek. Değerli Arkadaşlar, partimizden öğrendiğimiz en önemli özellik şudur: ‘Tereddütsüz olmak.’ Gençlik tereddütsüzdür; çünkü tereddüt eden kaybeder. Tereddütsüz olan kazanır. Biz Öncü Gençlik olarak üniversitelerde PKK’yı kovarken, üniversitelerden PKK’yı silerken tereddüt etmedik ve kazandık. Bugün üniversitelerde Öncü Gençlik önderliğinde al bayrağımız dalgalanıyor. Üniversitelerimizi PKK’dan temizledik. 68’liler nasıl Yankileri denize dökerken tereddüt etmedi, biz de Öncü Gençlik olarak conilerin kafasına çuval geçirirken hiç ama hiç tereddüt etmedik. FETÖ’yle, Kontrgerillayla, Gladyo’yla mücadeleyi bize partimiz öğretti. Üniversitelerde bu açıdan da hiç tereddütümüz olmadı. Üniversitelerde FETÖ’yle mücadele adına gerektiğinde rektörlüğü işgal ettik ve bugün üniversitelerden FETÖ temizlenmiştir. Gençlik tarihin zor dönemlerinde, milletin yaşadığı olağanüstü dönemlerde sahneye çıkar ve olağanüstü görevler üstlenir. Tarihimiz bunun örnekleriyle doludur. Abdulhamit’in zindanlara attırdığı Tıbbiyelilerden tutalım Harbiye koridorlarında gazete çıkaran Mustafa Kemallere kadar gençlik her dönem üzerine düşen olağanüstü görevleri olağanüstü bir azimle başarmıştır. Bugün de bizi olağanüstü görevler bekliyor. Milletimiz, Ordumuz Afrin’de ve Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin aparatı olan PKK ile savaşıyor. Mehmetçik ölümle burun buruna aslanlar gibi savaşıyor. Onlara borcumuz var. Bozguncuları üniversitelerden temizlemek onlara olan en önemli borcumuzdur ve bir bu borcu ödeyeceğiz. Cepheye AKP’li gençler gitsin o gitsin bu gitsin, gibi söylemleri kabul etmiyoruz. Öncü Gençlik önderliğinde bütün gençlik sağ sol demeden nasıl birleştiyse ve üniversiteleri PKK’dan temizlediyse yine bayrağın altında birleşir cepheye gider ve görevini yapar.

Bugün Vatan Savaşının en önemli göreviyle karşı karşıyayız. Cepheye gitmek kadar önemli ve tereddütsüz yapmamız gereken görev. Vatan Savaşının liderini Cumhurbaşkanı yapmak bugünün en önemli görevidir ve gençlik bu görevi tereddütsüz yapacaktır.

“Buradan ilan ediyoruz: gençlik bugün 68 hareketini de kendisinden önceki bütün gençlik hareketlerini de aşmıştır. Gençlik hareketi partisiyle buluşmuştur ve o partinin liderini cumhurbaşkanlığına çıkaracaktır. Buradan söz veriyoruz: Üniversitelilerin adayı Doğu Perinçek’tir. Üniversitelerin Cumhurbaşkanı Doğu Perinçek olacaktır.  Amerika’nın, PKK’nın başarı pususuna yatmış olan hiçbir bozguncu cumhurbaşkanı adayı değil cumhurbaşkanı olmak üniversitelerde çalışma bile yapamayacaktır.” Üniversitelerde tek bir Cumhurbaşkanı adayı var. O da Genel Başkanımız Doğu Perinçek’tir.

Doğu Perinçek hala Türk gençliğinin tartışmasız lideridir ve Türk milletinin lideridir. 2019’da Cumhurbaşkanı olacaktır. Güneş Doğu’dan doğar.!” dedi.

Yardımoğlu’nun ardından konuşmasını yapan Öncü Gençlik MYK Üyesi Elif İlhamoğlu “Genel Başkanımız Kadın Kitabı’nda devrimin gerçek önderi kadındır demiştir. Türkiye’de vatan ve Cumhuriyet mücadelesinin yapı taşını kadınlar oluşturuyor. Çocuk gelinlere ve istismarlara karşı cevabı yine kadınlar vermiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken en önemli görevimi kadınların mücadelesini mücadelemize ortak etmektir. Partimizin siyasetlerinin doğruluğuna ve başkanımıza güvenerek kararı verdik. Türkiye savaşıyor, Partimiz de savaş konumunda ve savaşıyor. Genel Başkanımızın arkasında emir ve görevlere hazırız. Kadın önderlerin cumhurbaşkanı adayı Dr. Doğu Perinçek’tir.” şeklinde konuştu.

Öncü Gençlik Van Temsilcisi İsmail Özçelik ise konuşmasında “Bizim acılarımız ve yaralarımız ortaktır.  Bu salondan çıkacak iyi haber teröre beyaz bayrak çektirecektir. Bu acıları dindirecek tek parti Vatan Partisi’dir. Bu yaraları saracak lider Doğu Perinçek’tir. Bu inanç ve kararlılıkla çalışıp Sayın Doğu Perinçek’i cumhurbaşkanı yapacağız”

oncugenclik.org.tr , 6.2.2018