Ana Sayfa Haberler VATAN PARTİSİ HEYETİ ÇİN ZİYARETİNİ TAMAMLADI

VATAN PARTİSİ HEYETİ ÇİN ZİYARETİNİ TAMAMLADI

1768

Çin Komünist Partisi (ÇKP) tarafından Çin Halk Cumhuriyeti’ne (ÇHC) davet edilen Doğu Perinçek başkanlığındaki Vatan Partisi heyeti yurda döndü. Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nden (SUÖB) Beijing’e kadar bir çok kademede temaslar kuran Vatan Partisi heyetinin ziyareti beş gün sürdü.

ÇKP Merkez Komitesi üyesi Chao Weidong, Batı Asya Masası Başkan Yardımcısı Guo Yamin ve SUÖB Dış İlişkiler Sorumlusu Ma Jin tarafından havaalanında karşılanan Vatan Partisi heyeti ilk olarak Urumçi ve Turfan’da temaslarda bulundu. Urumçi’de ve Turfan’da yapılan resmi görüşmelerin ve ziyaretlerin ardından Beijing’e geçen Vatan Partisi heyeti, Beijing’de de temaslarını sürdürdü.

Parlamento’da Çin Halk Meclisi Başkanvekili Ji Bingşun tarafından kabul edilen heyet ayrıca Çin Halk Cumhuriyeti İrtibat (Dış İlişkiler) Bakanlığı Bakan Yardımcısı Zhou Li ve beraberindeki bakanlık grubu ile de bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmelerde ÇKP ve ÇHC yöneticileri ile bir çok konuda görüş birliğine varan heyet, temaslarını Çin eski Türkiye büyükelçilerinin katıldığı bir veda yemeği ile tamamladı.

Vatan Partisi heyeti ÇKP Merkez Komitesi üyesi Chao Weidong ve ve Dış İlişkiler Bürosu Batı Asya Masası Başkan Yardımcısı Gao Yamin tarafından uğurlandı.

Genel Başkan Doğu Perinçek başkanlığındaki heyet, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Korkmazcan, Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş, MKK Üyesi Uluslararası İlişkiler Bürosu Başkan Yardımcısı Yunus Soner, MKK üyesi Beyazıt Karataş ve emekli Tümamiral Soner Polat’tan oluşmuştu.

Ayrıntılı bilgilere aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

Vatan Partisi heyeti Çin’de: http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/haberler/parti-heyetimiz-cin-de-temaslara-basladi-17111

Çin Halk Meclisi Vatan Partisi’ni Kabul etti: http://vatanpartisi.org.tr/genel-merkez/haberler/cin-meclisi-parti-heyetimizi-kabul-etti-17116