Ana Sayfa Haberler Vatan Partisi Öncü Gençlik Geleneksel Yaz Kampı başladı

Vatan Partisi Öncü Gençlik Geleneksel Yaz Kampı başladı

871

Hazırlayan: Ülkühan Sercan Doğanbey

Her sene düzenlediğimiz Vatan Partisi Öncü Gençlik Geleneksel Yaz Kampı 11 Ağustos günü İzmir Dikili’de başladı.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençler Türkiye’yi yönetme iddiasıyla Vatan Partisi Öncü Gençlik Yaz Kampı’nda buluştular. Vatan Partisi’nin önder kadroları tarafından verilecek eğitimlerde felsefeden ekonomiye, tarihten siyasete pek çok konu yer alıyor. Forum ve tartışmalarla, gelecek döneme hazırlanılıyor.

Sekiz gün sürecek olan Öncü Gençlik Yaz Kampı’nın ilk üç günü geride kaldı. Kampın ilk gününde Genel Başkanımız Barış Demiralay’ın yönettiği Vatan Partisi’nin İktidar Yürüyüşü konulu forum yapıldı. Ardından MYK Üyemiz Işıkgün Akfırat’ın yönettiği Özgürlük ve Disiplin konulu forum ile tartışmalar yürütüldü. Daha sonra çeşitli spor turnuvalarıyla kampın ilk günü tamamlandı.

‘ÜRETEN VE BİRLEŞEN TÜRKİYE’NİN GENÇ LİDERLERİ’

Türkiye’yi zorluklardan çıkartacak partinin Vatan Partisi olduğunu vurgulayan Genel Başkanımız Barış Demiralay, “Öncü Gençlik Yaz Kampı Türkiye’nin dört bir yanından gelen yüzlerce gencin katılımıyla başarılı bir şekilde başladı. Türkiye zorlu süreçlerden geçmektedir. Kamptaki kadrolarımızla birlikte, Türkiye’yi zorluklardan çıkaracak genç liderler yetiştiriyoruz. Türkiye’nin geleceğini güvence altına alacak gençlik, bu kamplarda yetişiyor. Türkiye’deki sorunları çözebilecek tek güç Vatan Partisi’nin programı ve kadrolarıdır. İşte kampımızı böyle bir dönemde yapmaktayız. Kısacası Vatan Partisi’nin günleri gelmiştir.” dedi.

‘BU GENÇLER TÜRKİYE’NİN KAZANCI’

Kampın ikinci gününde ise Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tugay Şen, Atatürk ve Teşkilatçılık eğitiminde gençlerle buluştu.

Günün son oturumunda Vatan Partisi İşçi Sendika Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık, Genel Başkan Başdanışmanı Daşar Karadağ, MKK Üyesi Ferit İlsever ve Merkez Eğitim Bürosu Sekreteri Ali Karşılayan gençlerle Aydınlık Hareketi Tarihi üzerine sohbet etti.

Öncü Gençlik Yaz Kampı’nda gençlerle buluşan ve tecrübelerini gençliğe aktaran Vatan Partisi İşçi Sendika Bürosu Başkanı Hüseyin Karanlık kampa dair görüşlerini şöyle özetledi: “Örgütlü devrimci genç arkadaşlarla yoğun bir eğitim temposu içinde bulunmak olağanüstü güzel, çok heyecan verici. Doğrusuyla eğrisiyle Türkiye’nin bugünkü durumu, geçmişi, partinin tarihi, kazanımları, yanlışları üzerinde yoğun, heyecanlı ve içten tartışmaları birlikte yaşamak olağanüstü güzel. Öncü Gençlik, adı genç ama yetişkin bir insanın olgunluğunu bu kamptaki tutumuyla da ortaya koyuyor. Her şeyi deşiyor, tartışıyor ama aynı zamanda büyük bir disiplin, olgunluk, kardeşlik ve coşku ortamı içinde.”

53 yıllık Aydınlıkçı, Genel Başkan Başdanışmanı Daşar Karadağ, kampta gelenekle geleceği buluşturdu, dünle bugün arasında köprü kurdu ve kamplardaki birlikteliği vurguladı. Karadağ, “Her sene yapıyorlar, bu seneki kamp da gördüğüm kadarıyla çok canlı, çok güzel ve kalabalık. Bu kampın özelliklerinden biri de bu sene doğudan, Mardin’den, Diyarbakır’dan, Şırnak’tan gelen arkadaşlar olmuş. Cıvıl cıvıllar. Gözleri pırıl pırıl arkadaşlarımız partiye üye oluyorlar. Bu büyük bir kazanç. Bu kampın en büyük kazançlarından biri, bu arkadaşlarımızın burada partiye üye olması. Onun için bu kampları bütün gücümüzle yapmaya devam etmeliyiz, bu kamplara destek olmalıyız ve bu kampların ihtiyaçlarını karşılamakta da etrafımıza çağrılar yapmalıyız. Çünkü gençlik bu kamplarla büyümeye devam ettiğini gösteriyor, bir toplu hareket yaratıyor. Bu kolektif hareketi de partiyle birlikte hayata soktuğu zaman büyük bir güç oluşturuyor. Bundan daha güzel bir kazanç olamaz. Türkiye’nin kazancı bu.” dedi.

‘TÜRKİYE ZORLUKLARI VATAN PARTİSİ İLE AŞAR’

Edirne’den Şırnak’a, Sinop’tan Hatay’a Türkiye’nin dört bir yanından gençler kampa katıldı. Öncü Gençlik Yaz Kampına Doğu ve Güneydoğu’dan yoğun katılım vardı. Kampa katılan ve Öncü Gençlik’e yeni üye olan gençler, üreten ve birleşen Türkiye’yi kurmak, zorlukları milletçe aşmak için Vatan Partisi’ne üye olduklarını ve görevlerinin farkında olduklarını söylediler.

Vatan Partisi’ne üye olan ve rozeti kampta takılan Samet Kumru, “Ülkemin geleceğini düşünüyorum ve işsizlik, ekonomi, eğitim gibi sıkıntıların Vatan Partisi programı ile çözüleceğine inanıyorum. Parti’ye bu sebeple üye oldum.” dedi. Yeni üyelerden Musa Kocakaya ise bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin Vatan Partisi olduğunu vurgulayarak “Vatan Partisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden ve bu doğrultuda mücadele eden tek parti. Bu sebeple Vatan Partisi’ne üye olma kararı aldım” diye konuştu.

Önder Çirçi, dostluğu ve mücadeleyi paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyerek, “Bu kampta herkes çok samimi, paylaşmasını biliyor ve herkes birbirinin öğretmeni. Her günümüzü kendimizi daha da geliştirerek ve pek çok şey öğrenmiş olarak tamamlıyoruz” dedi.

Kampın devamında, Vatan Partisi’nden önder kadroların katılımıyla eğitimler, forumlar ve sohbetler gerçekleştirileceği bildirildi. Öncü Gençlik üyelerinin bu kampla, önümüzdeki eğitim-öğretim dönemine de hazırlandığı vurgulandı.

KAPSAMLI EĞİTİM

İşte Öncü Gençlik Yaz Kampı’nda süren eğitimlerden başlıklar:

  • Devrimci Felsefe ve Yaşam – Özgür Bursalı, Vatan Partisi Genel Sekreteri.
  • Bilimsel Sosyalizm ve Bilim – Dr. Serhan Bolluk, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı.
  • Vatan Partisi’nin İktidar Yürüyüşü – Barış Demiralay, Öncü Gençlik Genel Başkanı.
  • Kadın Mücadelesi ve Feminizm – Meltem Ayvalı, Öncü Kadın Genel Başkanı.
  • Psikolojik Savaş – Utku Reyhan, USMER Başkanı.
  • Atatürk ve Teşkilatçılık – Tugay Şen, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı.
  • Örgütlenme Esaslarımız – Sezer Özseven, Öncü Gençlik Genel Sekreteri.
  • Özgürlük ve Disiplin – Işıkgün Akfırat, Öncü Gençlik MYK Üyesi.

Öncü Gençlik