Ana Sayfa Haberler VATAN PARTİSİ’NE DUYGULANDIRAN DESTEK: “SİZLERLE GÜÇ BULUYORUZ”

VATAN PARTİSİ’NE DUYGULANDIRAN DESTEK: “SİZLERLE GÜÇ BULUYORUZ”

1608

İstanbul 23 Haziran’daki seçimlere Ak Parti ve CHP adayları dışındaki adaylara medya sansürüyle girerken Vatan Partisi seçim çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi’nin tanıtım masasına gelen, Türkiye’nin terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyonlarında görevli olan özel harekatçı “Hepsi bize arkanızdayız diyor, öbür gün bana kurşun sıkanlarla işbirliği yapıyor. Bunlar bizim arkamızda değiller, siz direkt yanımızda, bu savaşın ön mevzisindesiniz. Sizlerle güç buluyoruz.” dedi. Görüşmede yer alan Vatan Partisi Öncü Gençlik İstanbul İl Yöneticisi Emre Oflaz, yaklaşık 45 dakika konuştuklarını belirtti. Komutanın kendilerine verdiği desteğin kendilerine moral verdiğini, gurur duyduklarını ifade eden Oflaz, “Verdiğimiz mücadelenin amacını birkez daha anladık. Vatan savaşının en ön cephesinde olduğumuzu birkez daha görmüş oldum. Hiç şüphem yok, biz iktidar olacağız” dedi. Oflaz, Özel Harekat mensubuyla yapılan konuşmadan şunları aktardı:

‘VATAN SAVAŞININ ÖN MEVZİSİNDE SİZ VARSINIZ’

“Kendisi geçmişinden bahsetti, ülkücü kökenliymiş, sizinkilerle gençliğimde çok kavga ettim dedi. 10 sene önce asker olmuş ve Ergenekon’da Vatan Partisini yakından takip etmiş. Bizi o dönemde tanıma fırsatı bulduğunu söyledi. ‘Ergenekon zamanı hepimiz umutsuzduk, sonumuz geldi diye bakıyorduk. Bizi ayakta tutan Doğu Perinçek oldu. Sizin adayınız İlker Yücel, o zamanlarda yüzbinlerce insana önderlik yapıyordu. Şimdi bunlar (CHP ve İyi Parti standlarını gösteriyor) ‘her şey çok güzel olacak’ diyor ya, o günlerde hiçbiri yanımızda yoktu, sadece siz vardınız. Bir gün gördük ki Amerikan askerlerinin başına çuvalı TGB geçirdi, ne ülkücüler ne solcular vardı, sadece siz vardınız. Hepsi bize arkanızdayız diyor, öbür gün bana kurşun sıkanlarla işbirliği yapıyor. Hepimiz kimin ne olduğunu görüyoruz, bunlar bizim arkamızda değiller; siz de değilsiniz, siz direkt yanımızda, bu savaşın ön mevzisindesiniz. Mehmetçik sizi takip ediyor, sizlerle güç buluyoruz. Bu meydanı sakın bunlara bırakmayın, sayınız kaç olursa olsun bu ülkenin teminatı sizsiniz. 1919’da Atatürk de çok az kişiydi. Siz iktidar olacaksınız. Bu ülkenin gerçek çıkış yolu sizin fikirleriniz olacak.

‘HAKKINIZI HELAL EDİN…’

Ben sizin bu seçimde kazanamayacağınızı düşünüyorum ama pusulayı İlker Yücel’e basarken elim titrerse namert olayım. Belki bu son görüşmemiz olabilir, Kuzey Irak’a döndüğümde şehit olabilirim ama şundan eminim ki şehit olursam da gözüm sizin sayenizde arkada kalmaz. Hakkınızı helal edin.”

Kaynak: Aydınlık Gazetesi

oncugenclik.org.tr, 14.6.2019