Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYLARI YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDEN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

VATAN’IN GENÇ ADAYLARI YAĞMUR ÇAMUR DİNLEMEDEN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

1203

Tarihi Antakya Uzun Çarşı bir saat yağmur ve dolu yağması sonucu seller altında kaldı. Tarihi uzun çarşı esnafı tam bayram arifesinde  suların altında kalması esnafı ve alışveriş yapmaya gelen vatandaşları zor anlar yaşattı.

Vatan Partisi Hatay Milletvekili Adayları Emrah Koçak ve Ali Erdem Köz, Uzun Çarşı esnafını ziyaret etti.

Seçim Çalışmalarını yürüten Vatan Partisi milletvekili adayı Emrah Koçak ile Ali Erdem Köz esnafın zor durumda olduklarını gördüklerini ve Belediyenin, hükümetin bu Uzun Çarşı esnafına el uzatması gerektiğini söylediler. Vatan Partisi iktidarında bunların olmayacağını her vatandaşın sorununa mutlaka bir çözüm bulacaklarını söylediler.

Ali Erdem Köz (Vatan Partisi Hatay Milletvekili Adayı):

“Bu gün Antakya Uzun Çarşıda esnafı geziyorduk. Yağmur yağdı, Allahın hikmeti tabi kimse engelleyemez. Bu suların asi nehrine kavuşması gerekirken, düzenli alt yapısı olmayınca çarşı sular altında kalmaktadır. Üzgünüm ama insanlar bayram alışverişi yapmaya geldiler, evlerine ise sırılsıklam olarak döndüler. Bilmem hangi tarihteki restorasyonları bekleme yerine hemen yapılmalıdır. Çözüm ise yerel yönetimlerde belediyelere ve halka dayanmakla olur. Başka türlü olmaz. Yani anlaşılan beş dakikalık sağanak yağmurda çarşı rezil oldu. Her esnafın zararı ise 4-5 bin lira olduğunu esnafımız söylemektedir. Kültür Bakanlığı tarafından bu çarşının her yeri yeniden onarılacağı söylendi ama söylenti olarak kaldı. Her hangi bir fiili bir işlem yoktur.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 14.6.2018