Ana Sayfa Haberler VATAN’IN GENÇ ADAYLARINDAN 11 MAYIS ŞEHİTLERİ DERNEĞİNE ZİYARET

VATAN’IN GENÇ ADAYLARINDAN 11 MAYIS ŞEHİTLERİ DERNEĞİNE ZİYARET

936

Vatan Partisi Milletvekili Adayları Ali Erdem Köz ve Emrah Koçak, 11 Mayıs Şehitleri Derneğini ziyaret ederek, dernek başkanı ve yöneticileri ile sohbet ettiler.

Vatan Partisi Reyhanlı yöneticisi Gökhan Turan 11 Mayıs Şehitleri anıtına saygı ziyareti yaptıklarını belirterek şunları söyledi. “2013 Mayıs ayında Reyhanlı patlamasında 53 vatandaşımızı kayıp ettik. Bu patlama öncesi Türkiye-Suriye krizi başlamıştı. Bu krize karşı genel başkanımız Doğu Perinçek ve Vatan Partisi krizin önlenmesi ve terörün bitirilmesi için büyük emekler vermişlerdir. Şehitlerimizi saygı ile anıyoruz. Allah bir daha böyle olaylar yaşatmasın” dedi.

Vatan Partisi Hatay Milletvekili Adayı Ali Erdem Köz, anıt alanında konuşmasında Teröre daha önce müdahale edilseydi, bu tür cinayetlerin işlenemeyeceğinin altını çizdi. “Reyhanlı seçim çalışmaları yürütürken, şehitler anıtına uğramadan olmazdı. Biz de anıta uğradık ve şehitlerimizi andık. Hatay bölgemizin ve dünyanın kardeşlik şehridir. Bu şehre huzurun yeniden gelmesi gerekiyor. Bölgede işbirliği yapılırsa, daha az zayiat verilecektir. Vatan Partisi olarak, Reyhanlı ilçemize çözümlerle geldik, çözüm; Suriye ile işbirliğinden geçmektedir. Suriye ile işbirliği terörü önleyecek, daha huzurlu ve daha mutlu bir Reyhanlı olacaktır” dedi.

Dernek başkanı Ahmet Tuna, ziyaret için teşekkür etti ve acılarımızı paylaştınız dedi. “Öncelikle sizlerin ziyareti bizi çok memnun etmiştir. Diğer mesele Vatan Partisi adaylarının pırlanta gençler olması bizi sevindirmiştir. Bizim gönlümüz isterdi ki, bütün siyasi partilerde gençlerin hakim olmasıdır. Dileğimiz seçilmenizdir, mücadelede başarılar dilerim. Gündemimizde bir seçim var, seçimin ise en önemli noktası, seçimin barış ve huzur içinde geçmesini diliyorum. Seçim demek, ülkemizin geleceğini belirlemek demektir. Seçime gidiyoruz ama Türkiye üzerinde dört bir taraftan baskılar devam etmektedir. Devletin Kandile yaptığı operasyonunu destekliyoruz. Çünkü, şehitler veriyoruz, artık şehitlerin gelmesini istemiyoruz, dur denmesini istiyoruz. Terörün bitmesi gerekir, bunun mücadelesini vermek zorundayız. Bizler şehit aileleri olarak, barış ve huzur içinde yaşamak istiyoruz. Ülke bütünlüğünden yanayız, hiç kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz başka topraklarda işgalci değiliz, ama zorunlu girdik ve o topraklardan çıkacağız.” dedi.

oncugenclik.org.tr, 13.6.2018