Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK KAMPINA GÜNEYDOĞU’DAN YOĞUN İLGİ

ÖNCÜ GENÇLİK KAMPINA GÜNEYDOĞU’DAN YOĞUN İLGİ

170

Vatan Partisi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yoğun bir çalışma içinde. Yeni kurulan örgütler, açılışı yapılan örgüt binaları, katılım törenleri… Partiye katılım, katlanarak büyüyor. Hem gençler hem de parti yöneticileri, özellikle gençler içindeki büyümenin aynı oranda devam edeceğini anlatıyor. Geçen ay İzmir’de düzenlenen TGB kampına bölgeden 18 genç katılmıştı. Yine İzmir’de düzenlenecek olan Öncü Gençlik kampına da 47 kişi katılıyor. Diyarbakır’dan İzmir’in Dikili ilçesine uğurlanan gençlerle ve parti yöneticileriyle konuştuk…

Şüheda, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinden. Öncü Gençlik kampına katıldığı için heyecanlı olduğunu ve güzel geçeceğini düşündüğünü ifade etti.

Beyzanur Bozan da Mardin’den kampa katılmak üzere yola çıktığını belirtti, daha önce de TGB’nin kampına katıldığını, Öncü Gençlik kampına katılmayı çok istediğini söyledi. Çünkü kampa Vatan Partisi Genel Başkanı’nın da katılacağını öğrenmişti. Doğu Perinçek’i göreceği için heyecanlıydı…

‘ŞİMDİ DAHA KALABALIĞIZ’

Beyzanur, “Kendimi iyi ifade edebilen biri olarak düşünüyordum ama TGB kampında öyle olmadığını gördüm. O kampta propaganda yapabilmeyi, bir şeyleri daha açık bir şekilde söyleyebilmeyi, daha çok özgürlük odaklı davranabileceğimi öğrendim. Öncü Gençlik kampında da hem bunları daha da geliştireceğime hem de bana çok farklı şeyler katacağına inanıyorum. Yaptığımız spor etkinlikleri, atölyeler, turnuvalar ve yarışmalar, spor gücü olsun, arkadaşlarla samimiyet kurma konusunda olsun bizim için güzeldi. Gerçekten kaynaştık, hepimiz için çok güzel oldu. TGB kampına doğu grubu olarak sadece 16 kişi katılmıştık şimdi çok kalabalık olduk. Bu çok güzel gerçekten, demek ki kamp duyuluyor.” dedi.

Vatan Partisi Şırnak Öncü Gençlik Başkanı Nursel İnci, “TGB kampına katılmıştım, çok şey öğrendik, bu ikinci katılacağım kamp olacak, çok heyecanlıyız. Geçen sefer Şırnak’tan 6 kişi katıldık, şimdi 18 kişiyiz. Genel Başkan gelecek kampa, onu göreceğimiz için çok mutluyuz. Orada verilecek eğitimlerde siyasetle ilgili daha çok bilgimiz olacak.” dedi. Diyarbakır’dan kampa gidecek olan Fırat Kırboğa, “Sayımız arttı, her geçen gün daha da artacak, Güneydoğulu gençlik olarak Atamızın izindeyiz. TGB kampında kardeşliği, birlik beraberliği öğrendik. Bu kampta da eksiklerimizi gidereceğiz. Siyaset üzerine eğitim alacağız.” diye konuştu.

‘GENÇLİK GÖREVLERİNİN FARKINDA’

Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Ferdi Tanhan, şöyle konuştu: “Vatan Partisi güneydoğuda çığ gibi büyüyor. Özellikle gençlik izinde partimize yoğun bir ilgi var. Burada Şırnak’ın civanmertleri, Diyarbakır’ın civanmertleri, Mardin’in civanmertleri, delikanlıları, kızlarımız, hepsi gönül gönüle, birlik halinde, kardeşlik ruhuyla İzmir’e doğru yola çıkıyorlar. Öğrenmek için, bilmek için, Türkiye’yi yönetmek için, dünyayı değiştirmek için kendilerine büyük bir görev düştüğünün farkındalar. Bu görevde Türk devriminin fedailer müfrezesi olan Vatan Partisi’ne görev kayıtlarını yaparak başladılar. Şimdi burada sporla, sanatla, bilimle eğitilecekler, güzel vakit ve zaman geçirecekleri Öncü Gençlik Yaz Akademisinde Genel Başkanımızla buluşacaklar. Ateş gibi Diyarbakır’a, Mardin’e, Şırnak’a dönecekler. O ateş, güneydoğuda birliğin, kardeşliğin, güneydoğuyu üretimin merkezi haline getirecek siyasetlerin dinamosu olacak. Gençlik güneydoğuda da Vatan Partisi saflarında çelik gibi hazır, Türkiye’nin, güneydoğunun 40 yılı sigortalı… Çok neşeliyiz, çok mutluyuz, Diyarbakır’ın Mardin’in, Şırnak’ın gençleri yola çıktı, kardeşleriyle buluşacak. Bu tip etkinliklerimize önümüzdeki dönem devam edeceğiz. Bu kez de batıdan gençleri Hazar’ın kıyısında ağırlamak için çalışmaya başladık.”

‘GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ’

Vatan Partisi Mardin İl Başkanı Zeyneddin Bozan da bölgeden gençlerin kampa götürülüyor olmasından dolayı çok heyecanlı olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: “Gençler daha önce TGB kampına katıldı, 16 kişiydi, o kampın etkisiyle şimdi daha da çoğaldık, bundan sonra daha da çoğalacağız. Güneydoğu gümbür gümbür geliyor.”

‘DÖNDÜKLERİNDE ŞIRNAK’I SIRTLAYACAKLAR’

Vatan Partisi Şırnak İl Başkanı İsmail Kabul, “Gençlerimiz geleceğimiz, o yüzden onlara gereken önemi vermeye çalışıyoruz. Bu kamplar da onlar için tarihi fırsatlar, kendilerini daha iyi yetiştirecekler, öğrenecekler, diğer bölgelerden insanlarla tanışacaklar, kaynaşacaklar. Döndüklerinde de Şırnak’ı sırtlayacaklar. O yüzden daha çok gencimizi katmak için çaba harcadık, Öncü Gençlik kampında 18 gencimiz şehrimizi temsil edecek.” dedi.

www.aydinlik.com.tr