Ana Sayfa Haberler 19 MAYIS MESAJI: YİNE BAĞIMSIZLIK YİNE ÖZGÜRLÜK

19 MAYIS MESAJI: YİNE BAĞIMSIZLIK YİNE ÖZGÜRLÜK

2330

Milli günler içerdikleri tarihsel anlamların yanı sıra güncel anlamlar da kazanır. 19 Mayıs 1919, Birinci Kurtuluş Savaşımızın tarih yapan lideri tarafından atılan ilk adımı simgeler.  Bu toprakların yetiştirdiği en büyük devrimci olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşımızı öncü örgütlenmesiyle buluşturacak adımı 19 Mayıs’ta attı.  Anadolu ve Rumeli Müdafayi Hukuk Cemiyeti, savaşın öncü partisiydi. Parti, Samsun’dan Sivas’a uzanan yolda inşa edildi. Meclisin açılması ve ordunun kurulması daha sonradır. Yani devrimci liderimiz Atatürk bize bir formül bırakmıştır, ilk adım öncü örgütlenme için atılmış, devlet ve ordu arkasından gelmiştir. İşte Samsun’da atılan ilk adımın tarihselliği budur.

2.Kurtuluş Savaşı sürecinden geçtiğimiz günümüz koşullarda Türkiye’yi kör çıkmazlardan çıkaracak öncü partisi vardır: Vatan Partisi. Tıpkı 1919’da olduğu gibi halkçılar, milliyetçiler, sosyalistler birleşmiştir. Mehmet Akifler ve Nazım Hikmetler birleşmiştir. Günün görevi PKK-PYD-YPG ve FETÖ üzerinden Amerikan emperyalizmine karşı verdiğimiz Vatan Savaşını başarıya ulaştırmaktır. Bu görev için birleşiyoruz, 19 Mayıslar güncel anlamını bu görevle kazanıyor.

Yine özgürlük yine bağımsızık sloganını en gür sesimizle haykırdığımız bir bayramdır 19 Mayıs. Söz konusu slogan gökten inmemiştir, Türk Devrimi’nin iki sözcükle özetlenen 200 yıllık programını özetler 19 Mayıslarda somutlanmıştır.

O program bugün yalnızca Vatan Partisi’nin Milli Hükümet Programında bulunuyor.

O programı 19 Mayıs 2017’de somutlayacak işleri önümüze koyuyoruz:

Vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini sağlayacağız.

Tam bağımsız Türkiye’yi kuracağız.

Sloganımız, Yine Özgürlük Yine Bağımsızlıktır.

Öncü Gençlik Genel Merkezi

oncugenclik.org.tr , 19.5.2017