Ana Sayfa Haberler 19 MAYIS’TA ÖNCÜ GENÇLİK MEYDANLARA İNDİ

19 MAYIS’TA ÖNCÜ GENÇLİK MEYDANLARA İNDİ

1457

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Merkezi , yapmış olduğu yazılı açıklamada ”19 Mayıs bağımsızlık sloganını en gür sesimizle haykırdığımız bir bayramdır . Söz konusu slogan gökten inmemiştir, Türk Devrimi’nin iki sözcükle özetlenen 200 yıllık programını özetler 19 Mayıslarda somutlanmıştır. ” ifadelerine yer vermişti. Öncü Gençlik üyeleri Türkiye’nin dört bir yanında yapılan kutlamalarda alana inerek  ”Öncü Gençlik olarak ; üniversitelerde, liselerde milli mücadele ruhunu taşımaya söz veriyoruz. Vatan Savaşı’nda, varıyla yokuyla mücadele eden Mehmetçik ‘in ve Türk Polisinin yanındayız” mesajı verdi.

FOTO 2

Vatanımızın bütünlüğünü ve milletimizin birliğini sağlayacağız!

İzmir Öncü Gençlik İl Başkanı Cansu Cantürk Karşıyaka’da yapılan yürüyüşte yaptığı konuşmasında ” 19 Mayıs Türk milleti için yalnız Kurtuluş Savaşı’nın başladığı günü ifade  etmiyor. Türk milleti 98 Yıl önce bugün teşkilatlanmak için yola çıkmıştır. Bizler , Bandırma Vapuru’yla yola çıkan öncü ,erdemli, fedakar önderlerimizin geleneğinden geliyoruz. Kurtuluş mücadelemizde emperyalistleri ve yerli işbirlikçilerini bu topraklardan temizlemek için onlar gibi cesur , kararlı ve iradeliyiz.

 19 Mayıs 1919 ‘da başlayan bağımsızlık  mücadelemizin devamı  bugün  emperyalizmin kuklaları  olan PKK ve FETÖ ile mücadeledir.  Ülkemizde  ve sınır ötesinde, PKK ve Fethullahçı  terör örgütünü  temizlemek amacıyla ; Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet güçleri büyük bir mücadele yürütmektedir. Bu mücadele, Türkiye ile Amerika arasında bir savaş boyutundadır.

İşte ; Türkiye,  bugün Vatan Savaşı içerisindedir. Bu savaşta safımız nettir. Safımız ; Mehmetçik ve Polisimizin safıdır.

ersoy

Yaşasın Vatansever Türk Gençliği!

19 Mayıs teşkilatlanma günüdür demiştik. Tam da bu sebeple; bugün  bu meydanlardayız. Emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı gençlik bir adım daha öne çıkıyor. Türk Gençliği olarak , Öncü Gençlik olarak ; üniversitelerde, liselerde milli mücadele ruhunu taşımaya söz veriyoruz. Vatan Savaşı’nda, varıyla yokuyla mücadele eden Mehmetçik ‘in ve Türk Polisinin yanındayız. Varolsun milli mücadele ruhunu taşıyan Türk Milleti! ” ifadelerini kullandı.

İstanbul Beşiktaş’ta  yapılan yürüyüşte konuşmasını yapan Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy İrşi, ” Dün vatanımıza göz diken İngiliz emperyalistlerinin yerini bugün Amerikan emperyalizmi almıştır. Amerikan emperyalizmi, PKK’sı, PYD’si, IŞİD’i ve FETÖsü ile Türk vatanının üzerine saldırmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz sınır ötesinde, yurt içinde, Sincar’da bütün taşeron örgütlerin belini kırmaktadır. Milletimiz bugün Mehmetçikle aynı siperde buluşmuştur. O yüzden bugün Türk Milleti’nin bir büyük talebi var:  PKK’ya, PYD’ye silah yardımı yapan, onu kara gücü ilan eden Amerika’nın İncirlik Üssü kapatılsın! Türk Milleti bu taleple Amerika’ya şunu diyor: Vatanımızı bölemeyeceksin, Türkiye’yi parçalayamayacaksın, Türk Milleti’ni esir edemeyeceksin!

Türk Milleti , Mustafa Kemal’in aziz hatırasına saldıranları bu topraklardan def edecektir!

Dost ve düşman herkes bilsin ki ; Türk Milleti başladığı işi yarım bırakmaz. 98 yıl önce Samsun’dan başladık İzmir’de bitirdik. Bugün de Barbaros’dan başlayacağız İzmir’de bitireceğiz!

Bağımsızlığımız ve hürriyetimiz için yeniden ayapa kalkıyoruz , hep birlikte söz veriyoruz. Atatürk’ün çağdaş, başı dik , Bağımsız ve üreten Türkiyesini yeniden kuracağız” dedi.

DSC_0072

KONYA’DA 19 MAYIS COŞKUSU

Öncü Gençlik , 98. Yılında Kurtuluş Savaşı Ruhuyla Konya’da  alanlardaydı. Yüzlerce gencin katıldığı ve Konya halkının yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte, Vatan Partisi  Öncü Gençlik  Konya  İl Başkanı  Onur  Özcan basın açıklaması yaptı. Özcan açıklamasında:

“2. İstiklal Savaşı sürecinden geçtiğimiz günümüz koşullarında, Türkiye’yi kör çıkmazlardan çıkaracak öncü partisi vardır. Mehmet Akifler ve Nazım Hikmetler birleşmiştir. Günün görevi; PKK-PYD-YPG, IŞİD ve FETÖ üzerinden,  Amerikan emperyalizmine karşı verdiğimiz Vatan Savaşını, başarıya ulaştırmaktır. Bu görev için birleşiyoruz, 19 Mayıslar güncel anlamını bu görevle kazanıyor.” dedi.

oncugenclik.org.tr , 20.5.2017