Ana Sayfa Haberler ABD KUDÜS TERTİBİNİN ALTINDA KALACAK

ABD KUDÜS TERTİBİNİN ALTINDA KALACAK

1325

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesinin ardından Öncü Gençlik Adana’da harekete geçti. Öncü Gençlik, Filistin devletine ve halkına destek vermek ve mücadelesini büyütmek için Adana’da Atatürk Caddesi’nden Atatürk Parkı’na yürüyüş yaptı. Yürüyüşün ardından basın açıklaması gerçekleştiren Vatan Partisi  Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş “ABD haddini bilmeli, bölgemizin ve ülkemizin iç işlerine karışmaktan vazgeçmelidir. Haddini bilmemekte ısrarlıysa, Türk milletinin ve Batı Asya halklarının onu buradan def edeceğini bilmelidir. Kudüs, bütün Batı Asya halklarının kutsal kentidir. Kudüs ABD ve İsrail saldırganlığına teslim edilemez. Kudüs’ü ve Filistin’i teslim etmeyeceğiz.” dedi.

Aykut Diş’in açıklamasının tamamı şöyle: 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Trump’ın geçtiğimiz günlerde kameraların karşısına geçip, Kudüs’ü İsrail’in başkenti sayarak aldığı ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı, emperyalizmin ve siyonizmin gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir.

 

Bu tek taraflı sinsi karar, ABD-İsrail ikilisinin bölge devletlerine karşı açık bir kışkırtmasıdır.

ABD-İsrail ikilisinin bölgemizde barış, huzur ve istikrar istemediği bir kez daha anlaşılmıştır.

ABD-İsrail ikilisi, Filistin ve Kudüs’le ilgili Birleşmiş Milletlerin bugüne kadar almış olduğu  bütün kararları çiğnemektedir.

ABD-İsrail ikilisi, Filistin ve Kudüs’le ilgili en başından beri insanlık hukukunu da çiğnemektedir ve haydutça davranmaktadır.

 

ABD YENİLGİLERİNİ GİZLEMEYE ÇALIŞIYOR

Bu kararla, Irak’ta ve Suriye’de kaybeden ABD ve İsrail,yenilgilerini gizlemek için kendilerine yeni bir cephe açma derdindedir.

Türkiye, İran, Irak ve Suriye’nin oluşturduğu blok, hem Irak’ın kuzeyinde hem de Suriye’de ipleri eline aldı; ABD ve İsrail’i denklemin dışına attı. Bölge ülkeleri sorunlarını artık ABD’nin emirleriyle değil, Astana ve Soçi gibi diyaloglarla çözüyor. İşte bu ABD ve İsrail’in zoruna gitmiştir.

Sıkışan ve yeni mevziler elde etmeye çalışan emperyalizm ve siyonizm, önce bir bağımsız “Barzanistan” kurmaya kalktı. Başaramadı. Yeni dönemde ise Suudi Arabistan’ı ve İsrail’i öne çıkararak Batı Asya’da tutunmanın yollarını arıyorlar. Yine başaramayacaklar.

ABD’nin büyük hüsranlarının üzerini kapatmak için giriştiği Kudüs tertibi de geri tepecektir. Şimdiden milliyeti ve inancı ne olursa olsun, ABD ve İsrail dışında kalan bütün dünya bu kararın karşısında konumlanmıştır.

Bütün dünya, ABD yönetiminin haydutluğunu, hukuk tanımazlığını deşifre etmiştir.

ÇÖZÜM BAĞIMSIZ FİLİSTİN DEVLETİ

İsrail’in hem askeri olarak, hem de sivil kaçak yerleşimlerle işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs’ten derhal çekilmelidir.

Birleşmiş Milletler Doğu Kudüs merkezli Bağımsız Filistin Devleti’ni tanımalıdır.

ABD haddini bilmeli, bölgemizin ve ülkemizin iç işlerine karışmaktan vazgeçmelidir. Haddini bilmemekte ısrarlıysa, Türk milletinin ve Batı Asya halklarının onu buradan def edeceğini bilmelidir.

Kudüs, bütün Batı Asya halklarının kutsal kentidir.

ABD ve İsrail saldırganlığına teslim edilemez. Kudüs’ü ve Filistin’i teslim etmeyeceğiz.

Trump, Kudüs üzerinden planladığı tertiplerle kendi mezarını kazıyor. ABD emperyalizmi ve İsrail siyonizmi dün bu topraklarda işgalcilerin denize döküldüğü gibi bugün de Batı Asya’nın çöllerine gömülecekler.

Vatan Partisi olarak dün Ankara, İzmir ve Denizli’de eylemdeydik. Bugün de Adana’dan ilan ediyoruz.

Ayrıca dün Filistin Devleti’nin Türkiye Büyükelçisi Sayın Faed Mustafa’yı ziyaret ettik. Kendisine bütün Türk Milletinin ve Partimizin Filistin devleti ve halkının yanında olduğunu belirttik.

TÜRK MİLLETİ FİLİSTİN’İN YANINDADIR

Vatan Partisi olarak en başından itibaren emperyalizmin ve siyonizmin karşısında, Filistin’in bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin yanında olduk. Şehitler vererek Filistin’e yoldaş olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle 1973 yılında Filistin’in bağımsızlık mücadelesi için gittikleri Lübnan’da İsrail gizli servisi MOSSAD tarafından şehit edilen 8 arkadaşımızı anıyoruz. Filistin üstünden şahin uçuran şehitlerimiz Bora Gözen, Cafer Topçu, Kerim Öztürk, Gürol İlban, Şükrü Öktü, Yücel Özbek, Ali Kiraz ve Ahmet Özdemir’i selamlıyoruz.

Dünyanın en büyük teröristi ABD emperyalizminin başkanı Trump’ın küstah kararını tanımıyoruz.

Filistinlilerin eti kemiği emperyalistlerin bombalarından, siyonistlerin tanklarından büyüktür. Türk milleti Filistin halkının haklı direnişinin ve intifadanın yanındadır.

Mazlum milletler zalimleri mahv ve nâbut edecektir.

Filistin davası er ya da geç zafere ulaşacaktır.

Kahrolsun Siyonizm, Kahrolsun Emperyalizm!

Yaşasın ve varolsun Özgür Kudüs, Özgür Filistin!

oncugenclik.org.tr , 9.12.2017