Ana Sayfa Haberler ADANA’DA ÖNCÜ GENÇLİK’E YENİ BAŞKAN

ADANA’DA ÖNCÜ GENÇLİK’E YENİ BAŞKAN

1040

Vatan Partisi Öncü Gençlik il kurultayları başladı. İlk kurultaylardan biri Adana’da yapıldı. Adana Öncü Gençlik İl Başkanlığı görevine Yalçın Semir Akarsu seçildi. Delegelerin oylarıyla, 5 asıl ve 2 yedek üyeden oluşan 7 kişilik yönetim kurulu belirlendi. 17-18 Aralık’ta Ankara Anemon Otel’de yapılması planlanan genel kurultay için ise 10 üst kurul delegesi seçildi.

Kurultaya, Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Aykut Diş de katıldı. Diş, konuşmasında tüm vatansever gençliği Vatan Partisi’nde örgütlenmeye davet ederek; ”Kurultaylarımızı Türkiye gençlik hareketinin tartışmasız lideri olduğumuz, ülkenin geleceğini inşa etmeye en çok yaklaştığımız günlerde gerçekleştiriyoruz. Gururluyuz! Türkiye’nin Amerikan emperyalizmine karşı verdiği vatan savaşının yönünü belirleyen; kandırılamayan, davasından vazgeçirilemeyen ve yolundan bir milim saptırılamayan bir partinin gençliğiyiz! Mutluyuz! Memleketin vatansever ve devrimci hareketinin namusunu temsil eden partinin gençliğiyiz! Türk milleti müsterih olsun. Partisiyle buluşmuş gençlik, Türkiye’nin geleceğidir!” dedi.

GENÇLİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR

Kurultayda konuşan Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan; ”Öncü Gençlik’imiz ve il yönetimimiz omuz omuza vatan mücadelesi vereceğiz. Gençliğimize güveniyoruz. Gençliğimiz geleceğimizdir.Öyle bir gençlik yetiştireceğiz ki işte Vatan Partisi’nin gençliği diye parmakla gösterilecek.” dedi.
Vatan Partisi Öncü Gençlik Adana Olağan İl Kurultayı’na Cumhuriyet Kadınları Derneği(CKD) Seyhan Şube Başkanı Nesrin Kılıçay ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Adana Gençlik Başkanı Yaren Akdeniz konuk olarak katıldı.
ad1

ad4

oncugenclik.org.tr, 26.11.2016