Ana Sayfa Manşet ALEVİ DE BİZİZ SÜNNİ DE BİZİZ HEPİMİZ TÜRK MİLLETİYİZ

ALEVİ DE BİZİZ SÜNNİ DE BİZİZ HEPİMİZ TÜRK MİLLETİYİZ

1162

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Meclisi’nde Aleviliğin ayrı bir din olarak kabul edilmesine Vatan Partisi Öncü Gençlik’ten tepki geldi.

Aydınlık gazetesinin bugün manşetine taşıdığı konu, gündemde çokça konuşulmuştu.

Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan, konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Alevi de biziz, Sünni de biziz, hepimiz Türk milletiyiz. Bu bir Amerikan projesidir. ABD-Avrupa emperyalizminin Türk milletini bölme planlarının son perdesidir” ifadelerini kullandı.

Ferdi Tanhan’ın açıklaması şu şekilde:

Alevi de biziz, Sünni de biziz, hepimiz Türk milletiyiz.
Aleviliğin, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Meclisi’nde ayrı bir din olarak kabul edilmesi ABD ve Avrupa emperyalizminin Türk milletini bölme planlarının son perdesidir. Aleviliği İslam dışı sayarak, Türk milletinin mezhep temelinde bölmek isteyenler akıntıya karşı kürek çekiyor.
PKK güdümlü Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu’nun(AABF) emperyalizm tarafından devşirilmiş yöneticileri önce kendilerini sattılar. Sonra vatanlarına ihanet ettiler. Şimdi de en kutsal değerlerimizi haince planlara peşkeş çekiyorlar.
Alevi vatandaşlarımız Müslümandır, Aleviliğin İslam dışı başka bir din olarak görülmesini kesinlikle kabul etmezler. Alevi de biziz, Sünni de biziz, hepimiz Türk milletiyiz. Bu bir Amerikan projesidir!
Bu kışkırtmayı yapanlar, bu kararları alanlar boşuna uğraşmasın. Alevi-Sünni yüzyıllardır Türk milletidir. Nasıl ki diğer mezhepler İslam’ın bir yoluysa, Alevi vatandaşlarımız da Müslümandır. Bizi kimse bölemez.
Halk destanları, halk masalları ve bilmeceleriyle Türk milletiyiz. Halk destanlarımızda Alevilerimizi İslam dışı gösterebilir misiniz? Emperyalist kağıtlara yazdıklarınızı büyük tarihimize dayatabilir misiniz?
Keloğlanlar, Nasreddin Hocalar, Bektaşiler, Bekri Mustafalar ve Yunus Emreler ile birleşmişiz. Yunus Emre’yi Türk milletinden koparabilir misiniz?
Alevi-Sünni hepsi Muhammedidir. Hepsi Müslümandır. Hz. Muhammed’i hangimizden ayırabilirsiniz?
Almanya derin devletine teslim olanlar Maraş’ta, Madımak’ta, Sivas’ta, Başbağlar’da yapamadıklarını Avrupa’nın göbeğinde aldıkları bölücü kararlarla uygulamaya çalışıyorlar.
Türk milletine ve İslam dinine karşı alınan bu bölücü karar, PKK’nın Meclis’teki kolu HDP siyasetlerinin Avrupa’daki uzantısıdır. Yenilgileri ve çaresizlikleri büyüktür. Gladyo tertiplerine ve kışkırtmalarına sarılarak kazanacaklarını düşündükleri başarılar, yenilgilerini daha da katmerli hale getirecektir.
Vatan Partisi Öncü Gençlik olarak Alevisiyle–Sünnisiyle, Türküyle-Kürdüyle büyük Türk milletinin, Avrupa’da yaşayan bütün vatandaşlarımızın, Almanya’nın aldığı bu bölücü kararı tanımayacağını biliyoruz. Türkiye’deki siyasi partilerin, kurumların vatanseverliği de bu bölücü girişimler karşısında aldıkları tavırlarla sınanmaktadır. Tüm siyasi partileri, demokratik kitle örgütlerini ortak bir milli tavırda birleşmeye ve milli birliğimizi hedef alan bu kararı şiddetle protesto etmeye çağırıyoruz.”

Ferdi Tanhan
Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı