Ana Sayfa Haberler ANKARA ÜNİVERSİTESİ CEBECİ TEMEL ÖRGÜTÜ YENİ DÖNEME HAZIR

ANKARA ÜNİVERSİTESİ CEBECİ TEMEL ÖRGÜTÜ YENİ DÖNEME HAZIR

1077

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü Öncü Gençlik Temel Örgütü yeni dönem hazırlıklarını yapmak üzere bir araya geldi. Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Berkan Özer’in de katıldığı toplantıda temel örgüt başkanı değişikliğine gidildi. Öncü Gençlik’ten mezun olarak Aydınlık Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Turan Salcı’nın yerine oy birliğiyle Siyasal Bilgiler Fakülesi (SBF) Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3. Sınıf öğrencisi Eray Kara yeni temel örgüt Başkanı olarak belirlendi.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana yaşananlar siyasi gündemde değerlendirilirken, Fırat Kalkanı operasyonu ve  teröre karşı mücadelenin Türkiye’ye ve üniversitelere etkileri de tartışıldı. Geçmiş dönem muhasebesinde hatalı ve başarılı yönlerin değerlendirildiği toplantıda, gelecek döneme dair yapılacak işler planlandı.

Kampüste varlığı kanıtlayan ve hem nicelik hem de nitelik olarak her gün yaşanan büyümenin sürekliliğini sağlamanın konuşulduğu Cebeci Temel Örgütü, kitle araçları ile yapılacak somut işler planladıktan sonra sona erdi.

Hedef, Cebeci Kampüsünde Vatan Partisi öncülüğünde vatansever gençlik rüzgarı olarak belirlendi.
oncugenclik.org.tr, 28.09.2016