Ana Sayfa Haberler ÖNCÜ GENÇLİK DTCF: ATATÜRK’ÜN KURDUĞU FAKÜLTEDE VATAN RÜZGARI ESECEK

ÖNCÜ GENÇLİK DTCF: ATATÜRK’ÜN KURDUĞU FAKÜLTEDE VATAN RÜZGARI ESECEK

891

Vatan Partisi Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi (DTCF) Öncü Gençlik yeni dönem toplantısını gerçekleştirdi.

Öncü Gençlik Ankara İl Başkanı Berkan Özer ve Öncü Gençlik İl Sekreteri Yasin Mert Güler’in katıldığı toplantıda yeni döneme ilişkin planlar ve çalışma tarzı üzerine konuşuldu.

Vatan Partisi Genel Merkezinde yapılan toplantıya siyasi gündem, geçmiş dönem değerlendirmesi, örgütsel düzenlemeler, yayınlar ve maliye gündemleri ile devam edildi.

Toplantıda DTCF Temel Örgüt Başkanı Furkan Coşkun geçmiş dönemde yapılan birçok başarılı ve hatalı anlayışların altını çizerek bu dönem, Dil Tarih’te Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesine, Türkiye’nin bütünlük mücadelesine bir adım önde başlayacaklarını, daha cesur ve Türkiye’nin içinden geçtiği sürecin sorumluluğuyla hareket edeceklerini, Hasan Yalçın saatini fakültede iktidar olmaya kurduklarını belirtti. Toplantıda Öncü Gençlik kadrolarının DTCF’yi bağımsızlık ve cumhuriyet mücadelesinin kalesi haline getirmek için bıkmadan yorulmadan çalışması; Atatürk’ün kurduğu fakültede vatan rüzgarı estirmesi kararlaştırılırdı.

 

oncugenclik.org.tr, 28.09.2016