Ana Sayfa Haberler ANKARA’DA MİLLİ HÜKÜMET YÜRÜYÜŞÜ

ANKARA’DA MİLLİ HÜKÜMET YÜRÜYÜŞÜ

1088

Türkiye Gençlik Birliği’nin milli birliğe ve egemenliğe el uzatanlara karşı düzenlediği 23 Nisan yürüyüşünde Partimiz adına konuşmasını gerçekleştiren Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, “Bugün asıl saflaşma milletimizin büyük çoğunluğu ile Türkiye’nin düşmanları arasındadır. Yani saflaşma, milli güçler ile gayri milli güçler arasındadır. Bugün burada toplanan milli güçler, sizlersiniz ! Yüzde 50 değil, yüzde 100 olarak buluştuk bu meydanda.
Türkiye düşmanları bir avuç biz bütün Türk Milleti olarak milyonlarız ve bugün Atamızın huzuruna yürüyoruz. Ve bizler de Vatan Partili gençler olarak, Öncü Gençlik olarak, bütün Türk Gençliği’ni birleştireceğiz! “ ifadeleri ile birlik ve bütünlük vurgusu yaparak tüm yurttaşları Vatan Partisi’nde birleşmeye davet etti.
Konuşmanın devamı ise şöyle:

Elbette haklarımızı savunacak ve kanunsuzluğa karşı çıkacağız. Ancak milleti kutuplaştırmayacağız. Bırakınız kendi milletimizi birleştirmeyi, bizi boğmaya çalışan Amerikan emperyalizmine karşı bütün Avrasya’yı birleştireceğiz.

BURADA EVETÇİ-HAYIRCI YOKTUR
Herkes görecektir, Türkiye’de Evetçi-Hayırcı diye bir kavga çıkmayacak, kavga emperyalizme karşı verilecektir. Kavganın bu cephesinde, bizim tarafta herkese yer vardır, AKP, CHP ve MHP emperyalizmin senaryolarında rol almayıp milli saflarda yer almalıdır. Emperyalizmin başrol oyuncusu HDP’ye ise burada yer yoktur.
Bu cephe PKK’yı, FETÖ’yü ezmek için kuruluyor.
Ancak şunu unutuyorlar Türk Milleti büyük ve olgun bir millettir bu çağrılar cevapsız kalacaktır. O çağrılara dahil olanlar gaflet içindedir, dalalet içindedir. Bazılarının o gaflete düşmelerinin sebebi Türkiye’nin önüne kendi kafalarına göre bir sorun ve çözüm koymalarıdır.

Her toplum kendi önündeki sorunları çözer. Bu sorunlar ve onların çözümleri bellirdir. O sorunlardan esas olarak üç görev çıkarıyoruz:
Bu görevler nelerdir?
1) Vatan bütünlüğümüzü sağlamak.
ABD emperyalizminin başta PKK ve FETÖ olmak üzere tüm aparatlarıyla vatanımızı parçalamayı hedeflerdiği bugünlerde birincil görev vatan bütünlüğümüzü diğer bir deyişle tam bağımsızlığımızı korumaktır.
Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı’ndan bu yana, emperyalist saldırıları göğsünde kırıp parçalamakta ustalaşmıştır.
2) Üretim ekonomisini kurmak. Başta biz gençler olmak üzere milyonlarca işsiz var ülkemizde. Bu hale gelmemizin sebebi ABD emperyalizminin sıcak para ekonomisidir. Ülkemizi hakimiyeti altına almak için borca batırmışlardır bizi. Hızla üreten ve gelişen bir Türkiye kurmak zorundayız. Atatürk’ün halkçı-devletçi çizgisi rotamızı oluşturuyor. Ve bu rota Türkiye’de sadece Vatan Partisi’nin milli hükümet programında vardır.
3) Bölge ülkeleriyle işbirliği görevi. ABD emperyalizmi yalnızca bizi hedef almıyor. Bütün Batı Asya’yı, hatta Avrasya’nın tamamını aslında insanlığı hedef alıyor. İnsanlığın ön cephesi ise içerisinde bulunduğumuz Batı Asya coğrafyasıdır. Bölge ülkeleriyle ve komşularımızla ittifak yapacak milli bir hükümeti acilen kurmak önümüzdeki görevler içerisindedir.

Sözde Kürdistan bayraklarını, bayrağımızın yanında göndere çekenlere millet zaten bir ders vermiştir. Milletine dayanmak yerine Yahudi lobileriyle pazarlığa oturanlara millet yanıtını vermiştir. 13 büyük şehirden Hayır cevabının çıkması büyük bir mesajdır. Buradan sesimizi AKP’yi yönetenlere duyuralım: Artık tek başınıza yönetemezsiniz o devir de arkada kalmıştır.

IMG-20170423-WA0174

KARARLIYIZ : MİLLİ HÜKÜMETİ KURACAĞIZ

Türkiye bir milli seferberlik hükümeti ihtiyacını yakından hissediyor. Türkiyemiz oraya gidiyor.
23 Nisan’da milli seferberlik hükümetini kurma azmimizi ve kararlılığımızı ilan ediyoruz.

Bugün karamsarlığa düşenler olgulara bakmalıdır: Türkiye’nin üreten kentleri AKP’ye Hayır demiştir. 200 yıllık devrim birikimizle hesaplaşmayın, bütün milleti birleştirelim vatanımızın bütünlüğünü sağlayalım ve üretim ekonomisini kuralım demiştir.

IMG-20170423-WA0265

ÖRGÜTLÜ GÜÇ, HÜKÜMET SEÇENEĞİ YARATIR

Teşkilatsız azim, teşkilatsız irade, teşkilatsız cesaret olmaz. Bu azmi ve kararlılığı örgütlemek işte bu meydanda toplanan vatansever-devrimci öncülerin görevidir. Öncü parti bu azim ve kararı örgütlü güce çevirmek için vardır.
Bugün ABD’nin hükümet seçeneği vardır. Milletin hükümet seçeneğini yaratmak bizim görevimizdir. Bu seçeneği Vatan Partisi olarak milli seferberlik hükümeti olarak adlandırıyoruz.
Türkiye’nin önündeki sorunları çözebilmemiz için öncü parti saflarında buluşmamız gerekiyor.
Bizler, Vatan Partili gençler olarak, Öncü Gençlik olarak, bütün Türk Gençliği’ni birleştireceğiz!
Vatan Partisi bütün milletimizi birleştirecektir.
Büyük görevler hükümet olarak başarılır.
Jöntürkler devrim yaparak hükümet olarak ülkemize özgürlük getirdiler. Mustafa Kemal herkesi birleştirerek hükümet oldu ve vatanımızı kurtardı.
Namık Kemallerin ruhunu taşıyoruz.
Talat Paşaların kararlılığını taşıyoruz.
Mustafa Kemallerin cesaretini taşıyoruz.
Ve hepsinin iktidar mücadelemizde yaşadığını görüyoruz.
Türk Devrimi’nin büyük birikimine yaslanıyoruz. O miras omuzlarımızda. Milli hükümet yürüyüşü bu mirasa yaslanarak başarıya ulaşacaktır.
Bugün yaptığımız Milli Egemenlik Yürüyüşü aslında
bir milli hükümet yürüyüşüdür. Adımlarımız hızlanıyor hedefe yaklaşıyoruz.
Parolamız Vatan, işaretimiz namustur.
Bağımsızlık bayrağı ellerimizde, parti saflarında zafere yürüyoruz.

oncugenclik.org.tr , 24.4.2017