Ana Sayfa Haberler ANTALYA “DEVRİM ŞEHİTLERİ İÇİN BİRLİK” KAHVALTISINDA BULUŞTU

ANTALYA “DEVRİM ŞEHİTLERİ İÇİN BİRLİK” KAHVALTISINDA BULUŞTU

988
Antalya’da yurtseverler Vatan Partisi’nin düzenlediği birlik etkinliğinde devrim şehitlerimizi unutmadı.
Muratpaşa İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği “Devrim Şehitleri İçin Birlik Kahvaltısı”nda 24 Ocak’ta emperyalist güçler tarafından  bombalı saldırı sonucu kaybettiğimiz Uğur Mumcu’nun ağabeyi Avukat Ceyhan Mumcu da katıldı. İlk konuşmasını gerçekleştiren Muratpaşa İlçe Başkanı Rıza Türkmendağ Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin ülkeye huzur ve barış getirmeyeceğini, aksine teröre karşı zaafiyetlerin doğacağını söyledi.
Ardından söz alan Vatan Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Özbay “Hayır cephesinin en ön safındayız. Vatanımız için mücadele ediyorsak, ülkenin tüm kesimleri ile birlikte emperyalizme karşı mücadele etmemiz gerekiyor. Türkiye’nin muhafazakarlarını ” evetçi” olarak göstermek için algı operasyonu yapıyorlar ancak muhafazakar kesimde de çok ciddi oranda hayır cephesinde olup teröre karşı evet, Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ne hayır diyen bir kesim var.” dedi.
Ardından sözü Ceyhan Mumcu aldı. Mumcu konuşmasında, katletmekle bu ülkenin devrimcilerini, yurtseverlerini yok edemeyeceklerini belirtip “emperyalizmin üzerine yürüyerek zaferi mutlaka kazanacağımızı” belirtti. Etkinliğin sonunda Antalya Öncü Gençlik ile hatıra fotoğrafı çekildi. Ceyhan Mumcu, Öncü Gençlik’in mücadelelerindeki kararlılığı takdir etti ve  tebriklerini sundu.

oncugenclik.org.tr, 28.01.2017