Ana Sayfa Haberler ‘ATATÜRK BİR HATIRA DEĞİL, GÖREVDİR’

‘ATATÜRK BİR HATIRA DEĞİL, GÖREVDİR’

1025

Vatan’ın Genç Adayları, seçim çalışmalarına Atatürkçü Düşünce Derneği Maltepe Şubesini ziyaret ederek ve semt pazarında esnafı dinleyerek devam etti.

 

Vatan Partisi’nin 1.Bölge genç adayları İlker Yücel, Uğurcan Yardımoğlu, Bora Çelik ve Enes Esatoğlu günün ilk programında Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Maltepe Şubesini ziyaret etti.

 

‘VATAN PARTİSİ’Nİ GENÇLERİNE VERDİĞİ DEĞERDEN ÖTÜRÜ KUTLUYORUM’

 

Ülkemizde gençlerin olmadığı hiçbir anlayışın başarıya ulaşamayacağını belirten ADD Şube Başkanı Olcay Yılmaz, “Sizi büyük bir keyifle sizi ağırlıyoruz. 80’den sonraki en önemli gençlik örgütlenmesinin mücadelesine katkı sunmuş bedel ödemiş bir başkan İlker Yücel’in milletvekili adayı olmasından dolayı çok mutluyum. Siz gençlerin partinizden aday olmanız çok önemli. Partilerde gençler genelde pankart asan, afiş asan konumda görünseler de partinin geleceği gençlerdir. Partinin emek mücadelesinden gelmiş gençlerin önünün açılması, onlara yol verilmesi çok güzel. Vatan Partisi’ni gençlerine verdiği değerden ötürü kutluyorum. Bu ülkeyi gerçekten kurucu ayarlarına söndürecek olan vatansever genç arkadaşlarımızdır.” ifadelerini kullandı.

 

‘SEÇİM BİLDİRGEMİZ YER ÇEKİMİ KANUNU GİBİ’

 

İlker Yücel konuşmasında şunlara değindi: “Atatürk geçmişe dönük bir hatıra değil, geleceğe yönelik bir görevdir ve o görevi siyasi arenaya yansıtmak gibi bir göreviniz daha var. 16 yıldır AKP’nin Fethullah’la birlikte cumhuriyetçilerin üzerine yürüdüğü zaman biz kendimizi öne atmaktan hiç çekinmedik. Şimdi bakıyoruz siyasi arenaya, siyasi figürler bir anda ortaya çıkıyor halbuki ne Silivri’de varlardı ne milli bayramlarımız yasaklandığında ne de askerlerimizin başına çuval geçirildiğinde. Biz de kendimizi yakın bulduğumuz dostlarımıza hatırlatmaya çalışıyoruz çünkü bu seçimler kim kazanırsa kazansın yörüngenin belli olduğu seçimler. Vatan Partisi seçim bildirgesi yer çekimi kanununa benziyor. Kim seçilirse seçilsin buradaki ekonomik ve siyasi program kazanacak, çünkü Türkiye’nin biricik çözümünü içeriyor.”

 

‘GENÇLİĞİN DOĞAL ADRESİ VATAN PARTİSİ’

 

“Gençliğin işe, geleceğe, nitelikli eğitime ihtiyacı var. Gençlik kredi borçlarını nasıl ödeyeceğini düşünüyor. Gençlik 2018 yılı içinde hiç olmadığı kadar siyasi ve toplumun ihtiyaçlarını kavrıyor.” İfadelerini kullanan Uğurcan Yardımoğlu,  “Üniversitelerde gençlik terörle mücadelenin arkasında. Gençlik PKK ve FETÖ’nün bitirilmesinden yana. Gençlik bizim programımızla doğal olarak buluşmuş durumda, geriye bunu 24 Haziran’da oya dönüştürmek kalıyor. Türk gençliği bütün kritik süreçlerde er meydanına çıkmıştır. Biz, daha lise yıllarında Abdülhamit istibdatına karşı dergi çıkaran, mücadele eden Atatürk’ü örnek alıyoruz. Gençliğin bu özel rolünü bilen Vatan Partisi bu yüzden 208 genci aday yaptı.” sözlerini kaydetti.

 

ADD ziyareti ardından Maltepe semt pazarını gezerek pazarcının, esnafın sorunlarını dinleyen genç adaylar, Vatan Partisi’nin reçetesini sundu. Genç adaylar, “Doğu Perinçek ve Vatan Partisi emekçinin her zaman yanında oldu ve olmaya devam edecek. Bizler o kürsüye çıktığımızda siz de o kürsüye çıkmış olacaksınız.” vurgusu yaptı.

oncugenclik.org.tr, 12.6.2018