Ana Sayfa Haberler ÇAY BİZDEN SOHBET SİZDEN ETKİNLİKLERİMİZ İZMİR’DE DEVAM EDİYOR

ÇAY BİZDEN SOHBET SİZDEN ETKİNLİKLERİMİZ İZMİR’DE DEVAM EDİYOR

931

Vatan Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları Cem Dikmen, Pınar Gül, Cem Zeren, Birkan Burkan ve Mustafa Gökmen’in katılımıyla gerçekleşen ‘Çay Bizden, Sohbet Sizden’ etkinliğinin dördüncüsü Bayraklı’da yapıldı.

Vatan Partisi 2. Bölge Milletvekili Adayları TGB Genel Başkanı Cem Dikmen, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Pınar Gül, Cem Zeren, TLB Genel Sekreteri Birkan Burkan ve Öncü Gençlik İzmir İl Sekreteri Mustafa Gökmen, Bayraklı Rekreasyon Alanı’nda İzmirlilerle buluştu. Vatan Partisi İzmir İl Başkanlığı’nın şehitler için lokma döktürmesiyle birlikte sahilde gerçekleşen sohbette adaylar, Vatan Partisi’nin gençliğe, ekonomiye, eğitime yönelik politikalarını aktardı.

 

”İzmir’i Türkiye için rol model olabilecek bir hale getireceğiz!”

Yapılan sohbetlerde Cem Dikmen, İzmir’in önemine değinerek ”Türkiye’nin ekonomik kriz, eğitim, terör gibi çok ciddi sorunları var. Bu sorunları çözmek için tüm Türkiye çapında bir mücadele başlatmamız gerekiyor. Bu mücadeleyi ancak genç ve dinamik milletvekilleri başarıya ulaştırabilir. Vatan Partisi’nin genç adayları olarak bu mücadeleyi İzmir’den başlatmak için buradayız. Atatürk devrimlerini İzmir’den başlatacağız. İzmir’i Türkiye için rol model olabilecek bir hale getireceğiz” dedi.

 

İzmir’i yeniden yaratacağız!

Bir vatandaşın Vatan Partisi’nin İzmir’e yönelik çalışmalarını sorması üzerine Cem Zeren, ”İktisat Kongresi, İzmir’den başladı. İktisat Kongresi mantığını İzmir’de yeniden uygulamamız gerekiyor. İzmir’in kültür ve sanat şehri olarak farkının ortaya çıkması lazım. İzmir’i sinema, kültür, spor festivalleriyle anılan ve bilime önem veren bir İzmir haline getireceğiz. Üniversite öğrencilerinin işsizlik nedeniyle İstanbul’a göçmesini önleyip İzmir’e hizmet verecek hale getireceğiz” diyerek sıkıntıların önüne geçmek ve İzmir’i güzelleştirmek için Vatan Partisi’ne ve Doğu Perinçek’e oy beklediklerini belirtti.

 

 

”Vatan Partisi iktidar olunca HDP’nin kapatılması için Yargıtay’a başvuracak”

Öğrencilerle yaptığı sohbette Vatan Partisi’nin HDP’ye karşı tutumuna değinen Mustafa Gökmen ise ”HDP bir terör örgütüdür, HDP taşeron bir örgüttür diyen tek parti, Vatan Partisi’dir. Diğer partiler, iktidara gelirsek Selahattin Demirtaş’ı Cumhurbaşkanı Yardımcısı yaparız diyorlar. Ancak biz, Vatan Partisi olarak Selahattin Demirtaş’ın terör örgütü üyesi olduğunu defalarca vurguladık. İktidar olunca yapacağımız ilk iş HDP’nin kapatılması için Yargıtay’a başvuracağız. Vatan Partisi’nin iktidarında terör örgütleri mecliste yer almayacak” dedi.

İzmirliler Bayraklı Rekreasyon Alanı’ndan gerçekleşen etkinliğe yoğun ilgi gösterdi.

oncugenclik.org.tr, 12.6.2018