Ana Sayfa Haberler AYKUT DİŞ SEÇİME DOĞRU PANELİNDEYDİ

AYKUT DİŞ SEÇİME DOĞRU PANELİNDEYDİ

1082

Öncü Gençlik Genel Başkanı ve Vatan Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Aykut Diş, Cumhuriyet Kadınları Derneği Şişli Şubesi’nin düzenlediği “Seçime Doğru” adlı panele katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan CKD Şişli Şube Başkanı Müge Köksalan, “Günümüzde siyasetçiler eskisi gibi yan yana gelip tartışamıyor, bir hoşgörüsüzlük var. Amacımız bu ortamı değiştirmek. İstiyoruz ki adaylar yan yana gelebilsin ve vaatlerini anlatsın, programlarını anlatsın.” dedi.

 

Panelde konuşmacı olan İstanbul 2. Bölge Adayları Derya Şentürk(CHP), İlay Aksoy(İYİP), Adem Akbulut(Saadet Partisi), Aykut Diş(Vatan Partisi) sırayla partilerinin programını anlattılar.

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Aykut Diş söze “En demokratik anlardan birine şahitlik ediyoruz, çünkü bu kadar farklı aday bir arada tartışıyor, çözüm sunuyor” diyerek başladı. Bütün partilerin kadın ve genç aday oranlarından bahseden Diş, diğer partilerin söyledikleriyle yaptıklarının bir olmadığını, partilerinde en çok kadın ve genç adayın en ön sıralardan yer aldığını rakamlarla açıkladı.

Diş, “İçerde ve dışarda olağanüstü gelişmeler yaşanırken çözümler de olağanüstü olur. O yüzden ne vaat diyoruz ne proje diyoruz. Milletimiz çözüm arıyor. Biz çözümü söylüyoruz. Vatan partisi meclis dışında ve sistemin dışında partidir. İşte tam bu yüzden çözümler olağanüstü olacak. Türkiye’yi onlarca insan yönetti, çok değerli insanlar başa geldi geçti ama hiçbir şeyin değişmediğini görüyoruz. Türkiye’yi değiştirmek için köklü çözümler gerekiyor.” sözleriyle devam etti.

 

Diğer partilerin vaatleriyle ilgil konuşan Aykut Diş, “Vaatleriniz sizi komik duruma düşürebilir. Sadaka kültürüyle mücadele ediyoruz deyip, öğrenciye 500 lira maaş bağlamak sadaka kültürüdür. Gençliğe sadaka dağıtmayalım, gençliğe kendilerini gerçekleştirebilecekleri alanlar yaratalım, ilkokuldan üniversiteye eğitimi ücretsiz yapalım, sosyalleşme alanlarını artıralım. Devlet yurtlarının standartlarını artıralım. Kar güdüsünü ortadan kaldırmak için özel yurtların, tarikat yurtlarını kapatılması gerekir. Bu sistemi kuralım. Gençliği, toplumla buluşturalım, kaynaştıralım. Bağımlılıkla mücadeleyi büyütelim.” dedi.

 

Konu Türkiye’nin Suriye politikasına gelince partilerin ortak kanaati Suriyelilerin ülkelerine gönderilmesi oldu. Soruları yanıtlayan Aykut Diş ise, “Suriye ile ilişkilerin devletler katında çözülmeli, Erdoğan’ın diliyle ‘Esad’a Esad’ dersek bölgede huzur sağlanmaz” dedi.

 

Sözlerini HDP’nin kapatılması gerektiğini söyleyerek bitiren Diş, “Kürt yurttaşlarımızı kucaklamak için PKK’ya ihtiyacınız yok. Mahallelere kreş yapabilmek için bölgede huzur için HDP kapatılmalı. Bölgede terörden zarar gören insanların yaraları sarılmalıdır. HDP büyük suçlara batmıştır, terörle bağı vardır. Demokrasi, terör engellenerek sağlanır.” dedi. “PKK’yı besleyen ABD’nin üsleri de kapatılmalıdır. Bütün provokasyonlar bu merkezden planlanıyor, ajanlar burada yetişiyor. En büyük huzur İncirlik’in kapatılmasıyla sağlanır. İç işlerimize müdahale etmelerine izin vermeyeceğiz.” şeklinde devam etti. “Bu sistemi kuranlar bu sistemin altında kalacaklar. Kolay kurulmadı bu ülke. Bir seçimle de yıkılmaz” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Panelin sonunda katılımcılara hediyelerini CKD Şişli Şube Başkanı Müge Köksalan takdim etti.

oncugenclik.org.tr, 16.6.2018