Ana Sayfa Haberler BEDELLİ ASKERLİK OLMAZ ! MEHMETÇİK OLACAĞIZ

BEDELLİ ASKERLİK OLMAZ ! MEHMETÇİK OLACAĞIZ

1256

Vatan Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı ve Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu, bedelli askerliğin yeniden gündeme getirilmesine karşı açıklamalarda bulundu.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın yaptığı bedelli askerlik açıklaması ve bedelli askerlik tartışmasına muhalefet partilerinin de dâhil olması üzerine Vatan Partisi’nin konuyla alakalı görüşlerini kamuoyuna aktarmak istediklerini belirten Vatan’ın genç adayları adına İstanbul 1. Bölge Milletvekili ve Öncü Gençlik Genel Sekreteri Uğurcan Yardımoğlu basın açıklamasında bulundu.

İşte Yardımoğlu’nun açıklamasından satırbaşları:

Değerli basın emekçileri;

Dün AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın yaptığı bedelli askerlik açıklaması ülkemizin gündemine oturmuştur. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu tartışmaya kapı açması ve Başbakan Binali Yıldırım’ın açılan kapıdan içeri girdiği bedelli askerlik tartışmalarına muhalefet olduğunu iddia eden partiler ve liderler de katıldı. Sadece askerlik çağı gelmiş gençleri değil toplumun her kesiminden yurttaşımızı ilgilendiren bu meseleye ilişkin Vatan Partisi’nin görüşlerini açıklamak üzere biz genç adaylar bu toplantıyı düzenledik.

 

ZİRAAT BANKASI KUYRUĞUNDA VATAN SAVUNULMAZ

“Türkiye’miz 24 Haziran 2015 tarihinden bu yana süren bir vatan savaşı veriyor. Başta cephelerde savaşan Mehmetçiğimiz olmak üzere milletimizin tamamı bu savaşın başarısına kilitlenmiş durumdadır. Amerikan emperyalizminin aparatı olan PKK ve FETÖ ile mücadele silah kullanarak verilmektedir. Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyinde terör örgütlerine karşı başarıyla yürütülen operasyonların ve 15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminin püskürtülmesinin arkasında ordu-millet birlikteliği ve tarihsel birikimimiz yatmaktadır. Türk Milleti, vatanını savunması gerektiği zaman genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle bir bütün olur. Bu bizler için bir tarih yasasıdır. O yasa diyor ki Çanakkale, Kut’ülamare, İnönü ve Sakarya zaferlerini kazanan asker Mehmetçiktir. Ziraat Bankası kuyruğunda askerlik yapılarak vatan savunulmaz. Parayla vatan görevi yapılamaz.”

 

HALİSDEMİR’LER TERZİ’LERİN KARŞISINA VATAN İÇİN ÇIKTI

“Milletimiz asker ocağını peygamber ocağı olarak görür. Millet ve ordu birbirinin parçasıdır ve duygudaştır. Paralı tetikçilik ile Mehmetçik kültürünün arasındaki farkı bilmeyen Kılıçdaroğlu gibi liderler profesyonel ordu tartışmaları başlatıyor. Maalesef bu tartışmalara ‘uzmanlık’ adı altında atlayıp destek verenler var bunlar da tarih bilmiyor hatta yakın tarihi de bilmiyor. Ömer Halisdemirler, Semih Terzi’lerin karşısına para için değil vatan için çıkmıştır.”

 

“Ortaçağın paralı orduları padişahlara bağlıydı ve görevleri onların mülkünü korumaktı. Ancak Yeni Osmanlılarla başlayan İttihatçılarla devam eden ve devrimci önderimiz Atatürk’ün devrimleriyle olgunlaşan Türk Devrimi silahı padişahın paralı bekçilerinin elinden alıp Türk köylüsünün eline vermiştir. Ordu herhangi bir kişinin mülkünü değil milletin vatanını korumakla görevlidir. Millete zorbalık yapan Yeniçeri ocakları dağıtılmış milletin askeri olan ordu kurulmuştur. Ulusal Kurtuluş Savaşımızı bu ordu kazanmıştır ve bugünkü 2. Kurtuluş Savaşımızı da ancak böyle bir ordu kazanabilir. Türkiye’de 150 yıllık bir gelenek vardır babadan oğula her kuşak askerlik yapar, yapmak zorundadır. Bu yüzden bedelli askerlik veya profesyonel ordu tartışmaları bizim açımızdan karşı devrimci ve açıkçası ihanet içerikli proejelerdir.”

 

“Askeri okulları kapatarak ordumuzun geleneklerini bozan AKP yönetimi, 28 Şubat gibi davalarla da ordumuzun komuta kademesine zarar vermiştir. Ordumuza verdikleri zararlar saymakla tükenmiyor. Ordumuzun kuruluş felsefesine duydukları hıncı her ortamda her tartışmada açığa vuruyorlar. Vatanımızı ve varlığımızı korumaya çalıştığımız bu süreçte bedelli askerlik tartışmaları açmak bir beka sorununa işaret ediyor. Her gün ülkemizin beka sorununa işaret eden AKP yönetimi bu sorunu çıkmaza sürükleyen siyasetler izliyor. Bedelli askerlik bu siyasetlerin zirve noktasındadır.”

 

KAHRAMAN ORDUYU YÖNETMEK İÇİN VATAN PARTİSİ HÜKÜMETİ

“ABD’nin binlerce tır silahla donattığı terör örgütlerine karşı mücadeleyi başarıya ulaştırmak için bütün ulusal güç olanaklarımızı devreye sokmamız gerekmektedir. Akdeniz’de ulusal çıkarlarımıza karşı hamleler yapan NATO destekli Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İsrail’e karşı siyasi açıdan kararlı bir hükümetin önderliğinde silahlı kuvvetlerimizin harekete geçmesi gerekiyor. Ancak bu silahlı kuvvetleri güçten düşürecek zaafa uğratacak adımlar da bizzat iktidar tarafından atılıyor. Bu durum bir kez daha göstermiştir ki AKP’nin ülkemizi yönetme yeteneği kalmamıştır. Ne devlet aklına sahiptir ne de zor günleri aşacak bir programa. Oy avcılığıyla Türkiye yönetilemez. Zor günleri aşmak için Atatürk gibi davranmak gerekiyor. Askerine ölmeyi emredebilen bir kararlılık Türkiye’nin 2. Kurtuluş Savaşını başaracaktır.

Kahraman ordumuzu yönetecek kahraman bir hükümet Türkiye’nin ihtiyacıdır. O hükümeti Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Dr. Doğu Perinçek kuracaktır. Kurulan bu milli hükümetin gündeminde vatan bütünlüğümüz için terörle mücadele olacaktır. Kandile beyaz bayrak çektirecek hükümetin gündeminde bedelli askerlik olmaz. İktidarıyla, sözde muhalefetiyle NATO’ya bağlı olduklarını ve Batıcı olduklarını gün be gün ilan edenler bedelli askerlik üzerinden oy devşirmeye çalışabilir. Hayata dair sorunlarından dolayı bedelli askerlik yapmak isteyen gençlerin sorunlarını da biz çözeceğiz.  Herkesin askerlik yapması için gereken koşulları yaratacağız. Profesyonel ordu projeleri gibi tuzakların ise ordumuzu küçültme ve milletimizden kopartma amacıyla dış güçler tarafından organize edildiğini biliyoruz. Bu yalın gerçeği milletimiz de biliyor. Bedelli askerlik sadakası üzerinden oy toplamaya çalışanlar iktidarıyla muhalefetiyle sandığa gömülecektir. Çünkü;

Bedelli askerlik cephede savaşan Mehmetçiğimize ihanettir.

Bedelli askerlik şehit ailelerine ve gazilerimize hakarettir.

Bedelli askerlik vatanımızı savunma gücünden yoksun bırakmak demektir.

Biz Vatan Partisi’nin genç adayları olarak buradan ilan ediyoruz, bedelli olmak istemiyoruz. Mehmetçik olacağız. Bugün Türk Gençliğinin önündeki görev de Mehmetçik olmaktır.”

oncugenclik.org.tr, 16.6.2018