Ana Sayfa Haberler AZERBAYCAN VE TÜRKİYE’NİN VATANSEVER GENÇLERİ ‘ERMENİ SOYKIRIM YALANINA’ KARŞI BULUŞTU

AZERBAYCAN VE TÜRKİYE’NİN VATANSEVER GENÇLERİ ‘ERMENİ SOYKIRIM YALANINA’ KARŞI BULUŞTU

778

ABD’nin sözde soykırım yalanlarına karşı Vatan Partisi Öncü Gençlik ve Azerbaycan Islahatçı Gençler Birliği ortak etkinlik gerçekleştirdi.

Vatan Partisi Öncü Gençlik ve Azerbaycan Islahatçı Gençler Birliği, Youtube üzerinden Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’in açış konuşmasını yaptığı Türkiye ve Azerbaycan Gençlik Buluşması’nda bir araya geldi. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek, başta Talat Paşa Komitesi olmak üzere, binlerce vatansever ile birlikte emperyalist yalanlara karşı yıllardır verdiği mücadeleyi ve bu mücadele sonunda Ermeni Soykırım yalanlarının nasıl yerle bir olduğunu anlattı.

Ermeni Soykırımı Emperyalist Bir Yalandır

Genel Başkanımız konuşmasında şu vurguları yaptı: “Sözüm ona Ermeni soykırımı yalanı 1. Dünya Savaşı’nda İngiltere tarafından bir savaş propagandası olarak ortaya çıktı. Sözde Ermeni Soykırımı yalanı tamamen siyasi ve emperyalist amaçlı bir slogandı. Ancak hiçbir zaman hukuk alanında bir başarıları olamadı.” “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır, bu bir soykırım değil, vatan savunmasıdır. Burada bir savaş durumu var, savaşta da öldüren kazanıyor, vatanımızı savunma amacıyla öldürdük dedik, biz bu şekilde savunmamızı yaptık.” vurgularını her yerde yaptığını belirten Perinçek şunları ekledi: “Soykırım hukuki bir kavramdır ve suçtur. Bu karara ancak mahkemeler karar verir. Perinçek – İsviçre Davası ve Ali Mercan – İsviçre davasının kararları AİHM’de alınmıştır ve soykırım yalanlarının bir geçerliliği yoktur.” Perinçek’in açış konuşmasının ardından hem Azerbaycan’daki hem de Türkiye’deki gençlik liderleri söz aldı.

Türkiye’yi Savunmak Azerbaycan’ı Savunmaktır

Ardından Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan konuşmasını yaptı. Tanhan’ın konuşmasından öne çıkan vurgular şu şekildeydi: “Türkiye’yi savunmak Azerbaycan’ı savunmaktır. 2 devlet tek vatan vardır. Ermeni soykırımı yalanları iki devleti de hedef almaktadır. Biden’ın sözde soykırım açıklaması Ermeni lobisinin açıklaması olarak değil, Türkiye ile Asya ülkelerini hedef alan bir açıklama olarak değerlendirilmelidir. İki teşkilat arasındaki ilişkileri derinleştirmeli ve geliştirmeliyiz.”

Kaybeden ABD Oldu

Azerbaycan Islahatçı Gençlik Birliği Genel Başkanı Farid Shahbazli: “ABD, sözde soykırım yalanlarını ortaya atınca kaybeden sadece ABD oldu. Çünkü bu sözde soykırım yalanlarının hiçbir hukuki geçerliliği yoktur.” vurgusunu yaptıktan sonra “Böyle önemli bir günde Azerbaycan ve Türk gençliğinin bir arada görmek bizim için çok önemli.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Bizler Vatan Savaşının Gençleriyiz

Etkinlikte söz alan bir diğer isim olan Türkiye Gençlik Birliği Genel Başkanı Dilek Çınar, ABD’nin sözde Ermeni soykırımı yalanlarını ortaya atmasıyla Türkiye ve Azerbaycan başta olmak üzere tüm Asya ülkelerinin hedef tahtasında olduğunu vurguladı. Çınar, “Türkiye, Azerbaycan’dır; Azerbaycan, Türkiye’dir, bizler vatan savaşının gençleriyiz. TGB olarak, Azerbaycan’daki vatansever gençler ve Öncü Gençlik ile bir araya gelmenin anlamlı mutluluğunu yaşıyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.