Ana Sayfa Haberler YOUTUBE SOYKIRIM YALANINA SARILDI

YOUTUBE SOYKIRIM YALANINA SARILDI

784

ABD merkezli video içerik platformu Youtube, Vatan Partisi Öncü Gençlik kanalını ‘Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır’ dediği için kapattı!

Vatan Partisi Öncü Gençlik’in Youtube üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği “ABD’nin Sözde Soykırım Yalanlarına Karşı Türkiye ve Azerbaycan Gençlik Buluşması” etkinliği, Youtube tarafından şiddeti öven ve nefreti teşvik eden içerik olarak kabul ederek kaldırıldı ve Öncü Gençlik resmi Youtube kanalı kapatıldı.

Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan ise sosyal medya hesabından kanalın kapatılmasına tepki gösterdi. Tanhan, “Ermeni Soykırımı emperyalist bir yalandır. Biz yalanlarını çiğnemeye devam edeceğiz. Vatanımızı emperyalist sosyal medya tekellerine çiğnetmeyeceğiz” dedi

YOUTUBE’UN YASAĞINI ÇİĞNİYORUZ!

Öncü Gençlik, Youtube’un 2015 ve 2017 yıllarında Perinçek-İsviçre ve Ali Mercan-İsviçre davalarında alınan kararı görmezden gelerek hukuk tanımaz hareketine ilişkin 29 Nisan Cuma (Yarın) günü saat 13.00’te Vatan Partisi Genel Merkezi’nde basın açıklaması yapacak.

https://twitter.com/OncuGenclik/status/1387730173257203713?s=20

İLK DEĞİL
Vatan Partisi Youtube kanalına da tarafından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Ermeni soykırımı yalanına karşı verdiği mücadele konulu video ve Perinçek-İsviçre davası videosu uyarı almış ve içerik ‘nefret’ söylemi içerdiği iddia edilip kaldırılmıştı.