Ana Sayfa Haberler BATMAN ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

BATMAN ŞEHİDİMİZİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

1078

Batman’da şehit düşen Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus (28), İzmir Bergama’da düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Öncü Gençlik İzmir İl Başkan Vekili Doğa Dursun ve Öncü Gençlik heyeti, Batman şehidimiz Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus’un İzmir/Bergama’da düzenlenen cenaze törenine katıldı.
Kurşunlu Camii önünde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazından sonra gerçekleşen cenaze törenine çok sayıda kolluk kuvveti ve yüzlerce Bergamalı katıldı.
Şehidin annesi, babası, kardeşi ve yakınları şehidin naaşının başında dua etti. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde tabuta şehidin tuttuğu takım Galatasaray’ın atkısı da serildi.
Öte yandan naaşın başında nöbet tutan bir asker de gözyaşlarını tutamadı.
Bugün kuzeninin düğününe katılacaktı
Şehidin 2013’te Türk Silahlı Kuvvetlerine girdiği, daha önce Tekirdağ’da görev yaptığı, 2017’de ise Batman’a görevlendirildiği öğrenildi. Ömer Yiğit Ulus’un, şehit olmadan önce babasını arayarak bugün yapılması planlanan dayısının oğlunun düğününe geleceğini söylediği öğrenildi. Şehit Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus, Bergama merkezdeki şehitliğe defnedildi.
Türk milletinin başı sağolsun.
oncugenclik.org.tr, 7.10.2018