Ana Sayfa Manşet BAVULLAR HAZIR, ÖNCÜ GENÇLİK HAZIR

BAVULLAR HAZIR, ÖNCÜ GENÇLİK HAZIR

897

Barış Demiralay / Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı

İşte bu iddia ile bavulunu toplayarak Diyarbakır’a gönderdiğimiz Genel Başkan Ferdi Tanhan’dan sonra görevimiz daha da anlam kazanmaktadır.

Bavulları toplamak, bugünün tarihsel eylemidir. Bavullarını toplayanlar yenilgi gemilerini yakanlardır. Fedakarlığı, öncü tavrı sıradanlaştırma zamanıdır.

UMUTLAR YÜREKTEN YÜREĞE

Umutlarımız bilinçten bilince, elden ele, yürekten yüreğe taşınmaktadır. Umutların kalesi partimizdir, çünkü Öncü Parti emeğe güvenmektir, gönlümüzdeki dinmeyen umuttur, iktidar günlerinin dalga dalga yayılan kan kırmızı umududur. Bizler de o Öncü Partinin sıra neferleriyiz. Ankara’dan Diyarbakır’a bir sıra neferinin kükreyen sesini yolluyoruz. Bu ses; Öncü Gençlik ocağından yetişen çelik iradenin, bağımsız yaşama hevesinin, kucak dolusu sevgi ve kardeşliğin sesidir. Edirne’den Kars’a bütün milletimize zorlukları nasıl yeneceğimizi, demirleri nasıl eriteceğimizi söyleyen sestir.

AYDINLIKÇIYA BAŞKA NAM GEREKMEZ

Aydınlıkçı sözcüğünün başına namlar, sıfatlar, yaldızlar eklemeye gerek yoktur. Aydınlıkçı rakipsiz kimliğimizdir, millete ve insanlığa adanmaktır. Mirası sade yaşamdır, yüksek kararlılıktır, her şart altında mücadeledir, özgüvendir. Aydınlıkçının namı Türkiye’yi sarmaktadır. Kırk yıllar boyu Türkiye’yi yönetme iddiasıdır. “40 yılın sigortası” dediğimizde mana şudur; o kırk yıl her geçen yıla eklenir, sonsuzluğun sırrı buradadır. Aydınlık hareketinin sonsuzluğu, her geçen yıla eklenen 40 yıllardır

Köroğlu “Dövüşen ne ok ne sapandır, yürek dövüşür insanda” diyor. Yürek yorulmaz, yürek ateştir. Partiye adanan Hasan Yalçınların, Soner Polatların, Teoman Alili’lerin dövüşen yüreğini devralıyoruz. 12 Mart’lardan, Zonguldak’lardan, Madımak’lardan, Söke ovalarından geliyoruz.

SERMAYEMİZ İYİMSERLİK

Bıkkınlar, yılgınlar, uyuşuklar kötümserliği paylaşırlar ama yüreği dövüşenler ufuklara bakar, görev için kolları sıvar ve geleceğin umudunu taşır, iyimserliği paylaşır. Devrimcinin paylaşacak en büyük sermayesi, militan iyimserliğidir.

Bize devrim yapma fırsatı veren Vatan Partisi, şimdi Türkiye’de devrim yapıyor. Bütün yollar Vatan Partisi’ne çıkıyorsa, Partimiz çığ gibi büyüyorsa, köylünün, işçinin, sanayicinin ağzında “Doğu Perinçek bilir, Vatan Partisi yapar” varsa, devrim günlerindeyiz demektir.

Bugünlere 50 yıllık mücadelenin haklılığıyla, başarılarıyla geldik. Herkes bölünme sürecine, açılıma ortak olurken PKK’nın kökü silahla kazınacak diyen tek kuvvet Vatan Partisi’ydi. Ermeni Soykırımı yalanlarını Lozan’da, Strasbourg’da tarihin çöplüğüne atan bizdik. Süleymaniye’de Mehmetçiğin başına geçirilen çuvalın hesabını Vatan Partisi Öncü Gençlik sordu. FETÖ Gladyosu’nu 40 yıldır Türk Milleti’ne anlatan, 2. İsrail planlarına karşı “Milli ordu direnir, milli devlet direnir” diyen Parti’mizdi. 15 Temmuz gecesi ilk öne atılan Genel Başkanımız Doğu Perinçek’ti.

GENÇ AYDINLIKÇILARIN SORUMLULUĞU

Vatan Partisi büyük başarılar için hayal satmaz, konuşmaz; gerçeğe dayanan zaferlerin yapıcısıdır. Nazım Hikmet’in “kanter içinde yükselen yapısının” emekçisidir, öncüsüdür.

Tarih biz Genç Aydınlıkçılara sorumluluk yüklüyor. En küçük işten en büyük, en zorlu mücadeleye kadar hiçbir şey boşuna yapılmadı. Bugünler için güç topladık; Partimizin tarih yaptığı, iktidar için kitleselleştiği bugünler için hazırlandık. Bugün görevimiz üniversitelere, liselere, gençliğin her kesimine devrimcilik lafla olmaz, eylemle olur bilincini taşımaktır.

On bin fersahlık yolculuk tek bir adımla başlar. Her işi kolaylaştıran, zehri bal eden ilk adımı atabilmektedir. Hepimiz yolun zorluğunu bilerek ilk adımımızı atacağız. Biz daha yolun başındayız, fakat şunu biliyoruz: Yolda olanlar yorulmaz. Biz yolları arşınladıkça Türkiye aydınlanacak. Bütün dünya için, bütün mazlumların umudu olacağız. Filistin’de sapanla dövüşen gençle, Hindistan’daki, Kore’deki, Çin’deki, Suriye’deki gençle, “şarkın isyanını haykıranlarla” aynı yolu yürüyeceğiz.

COŞKUN AKAN IRMAKLARIZ

Vatan Partisi’nin, Öncü Gençlik’in önünde büyük fırsatlar var. Türkiye Partimizi keşfediyor. Üretenler, çiftçiler, köylüler partimize koşuyor. Coşkun kelimesi anlam kazanıyor. Öncü Gençlik coşkundur; duygular, fedakarlıklar, yürekler, eylemler coşkundur.

Vatan Partisi bugün coşkun akan bir sel gibi, coşkun akan ırmaklar gibi geliyor. İktidar olmak için görevlere hazırız. Verdiğimiz yeminlere sadakat bizi yarınlara taşıyacak. Yeminlerimizi yineliyoruz. Partimizi iktidar yapmak, Üretim Devrimini başarmak, Kemalist Devrim’i tamamlamak, özlemini duyduğumuz dünyayı yaratmak için söz veriyoruz.

www.oncugenclik.org.tr