Ana Sayfa Haberler BEYAZIT ÖNCÜ GENÇLİK TEORİ DERGİSİNİ TARTIŞTI

BEYAZIT ÖNCÜ GENÇLİK TEORİ DERGİSİNİ TARTIŞTI

979

Öncü Gençlik İstanbul Üniversitesi Beyazıt Temel Örgütü, Öncü Gençlik İstanbul İl Başkanı Ersoy Irşi’nin katılımıyla Teori Dergisi tartışmasını gerçekleştirdi.

Vatan Partisi İstanbul İl Başkanlığında yapılan toplantıda Teori Dergisi’nin Ekim sayısı’nda (“Asya’da Terör ve Emperyalizm” ) yayımlanan Doç. Dr Barış Doster’in ‘ Emperyalizm Güdümlü Terörün Hedefi Türkiye’ ve M. Bedri Gültekin’in ‘ Gelişen Dünya’da Milli Devlete Karşı Savaşmanın”Tunç Kanunu” ‘ makaleleri üzerinden ; terör örgütlerinin ortaya çıkışında emperyalist güçlerin oynadığı rol, Türkiye’nin terör ve bölünme konusundaki politikalarında yaşanan kırılmalar,  terörün ülkemizde ve bölgemizde tarihsel olarak ortaya çıkma biçimleri, ABD’nin BOP planında PKK’ya somut olarak verdiği görevler, PKK’nın yenilgisinde belirleyici faktörlerin neler olduğu tartışıldı.

Amerika’nın bütün piyonları ile kıran kırana savaş halinde olan Türkiye’nin kuvvetlerini Başkanlık tartışmalarının bölmesine gençliğin izin vermeyeceği, Türkiye’nin mecburi yönünün vatan bütünlüğünü sağlamak olduğu bu amaçla Rusya, Suriye, Irak, İran ve Lübnan’la el ele vermek gerektiği ve  ülkemizde anti emperyalist güçlerin, Atatürkçülerin mücadelesinin hiç bitmeyeceği vurgulandı.

 

oncugenclik.org.tr, 6.11.2016